Найкращий переклад

віхтень


пеніцилін

Значення

Лікувальний препарат, антибіотик, який одержують з культур плісеневого ґриба; застосовується при лікуванні ряду хвороб, пов'язаних з гнійно-септичними процесами.

Приклад вживання

Ми впорскували їй пеніцилін, збили температуру до нормальної.

Розділи

Слово додав

אלישע פרוש

Поділитись з друзями

Переклади

віхтень

אלישע פרוש 06.02.2017

2

אלישע פרוש 06.02.2017

Слово творено вѡд слова вiхоть в його значiннi в Матерьялах до словника д.-рус. мовы И. Срезнiвского, т.I, с. 499 (стаття на слово вѣхъть), й надхнуто його латиньскым перекладом »peniculus«; гриб (плiсень), за якою названо антибiотик, названо в свою чергу за подобою клiтин плiсни (пор. суч. укр. вiхоть, вѡд д.-рус. вѣхъть). Для творiння термина пеницилин я утворив промiжне слово +вiхта в значiннi назвы плiсни (+*вѣхъта), далi наростивши до нього наросток -ень, якый походить вѡд давнього нарѡстка -ьн-, якый значить прикметникы якости, оформленого -ь, за допомогою якого в україньскѡй мовi творено вѡдприкметниковi йменникы; слово penicillin творено нарѡстком -in, тогож походження, що й україньскый наросток -н-, та його похѡднi -ень, як у поданому словi.

Микола Ттт 07.02.2017

Думаю пеніцилін має залишатися пеніциліном з двох причин, 1. Це оригінальна назва лікувального засобу. 2. Цей засіб вже є застарілим і тому придумувати йому нову назву запізно, його просто вже не використовують, тобто воно це слово виходить з вжитку й залишається в гісторії

пліснин

Natala Doikova 08.05.2017

0

Запропонувати свій варіант перекладу