Значення слова

Русня; росня — зневажлива збірна тяма для росіян.

Приклад вживання

З мережі:
"Якщо почитати його твітти і реплаї, то видно, що це один з представників п'ятої колони, тож, нічого дивного, вони і є русня".

Походження

Русь + -ня (збірний суфікс); скоріше за все, первинно є російським словом, оскільки саме в російській мові росіян звуть "руськими" (рос. русские), тоді як в українській мові їх так ніколи не називають; "росня" є свідомою зміною слова "русня" з "у" зміненим на "о" для зближення з назвою країни Росія й віддаленням товку від середньовічної держави Русь.

https://en.wiktionary.org/wiki/русня
https://ru.wiktionary.org/wiki/русня

Слово додав

Перекладаємо слово русня; росня

кацапня
4

Інколи зустрічав такий варіянт.

Мельник Павло 30 березня
31 березня

Безперечно +.

31 березня

Дякую вам за підпору!

москальня
3
Вадим Мельник 31 березня
31 березня

Гоже!

31 березня

+

холопня
1

Творено від "холоп" + "-ня" для збірности.

Москалі суть холопи, це їх ментальність й основа йдентичности.

Вадим Мельник 31 березня
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
30 березня

Ото й мене ця "русня" разом з похідними словами на зразок "руснявий", даруйте на слові, вкурвлює. Та гадаю, тут слід братися не так за переклад цього геть не нового для нас поняття, як за просвіту посполитих, для яких "руський" = "русский". Утім, знаю доволі молодих людей, котрі й нині вперто на гривню кажуть "рубЕль", тож путь до цілковитого відокремлення від кацапського культурного й інформаційного простору дуже й дуже довга... Вибачте за немовознавчний коментар, коли що.

30 березня

Пізно. Бачив і чув, у мережі й на телебаченні, як росіян вже й наші кличуть "руськими". Більшість ше хоча би користають московське звучання й кажуть "рускій", але все більше й більше чути наше щире "руський" у значенні "росіянин".

Та то навічно. У мене чесно нема віри в хороше майбутнє нашої мови. Принаймні, хороше в моєму розумінні. В головах багатьох українців, а деколи навіть у тих, в кого українська є рідна, нема межі між московською й нашою мовами. Купа людей поводяться з українською як зі справжнім говором московської, калькуючи все під ряд, накладаючи все з московської на українську. І значення слів, і вирази, й звороти, й граматику, й фонетику. Українська по-справжньому перетворюється на кальку російської мови.

30 березня

+. Бісить коли "руський" вживають у значені "русский". Я навіть зустрічав людей які називають "русских" русичами.

30 березня

Та яке там хороше майбутнє, коли до нині багато сучасних запозичень приходять до української з московської, а не з мови-джерела. Наче досі живемо під стопою Москви, коли всі мовні новинки затверджувалися печатками в Кремлі. Держава вже 30 років має нежалежність, а наша мова ше досі немає справжнього власного сленгу. Український сленг = російський сленг + англійський сленг + жменя рідних слів, серед яких частина — таємно московська калька, яка ховається за "українськістю". 30 років! 30! Де в такої мови може бути добре майбутнє?

30 березня

Та йой, Антоне, що ж Ви так одразу впадаєте в розпач. Від ваших дописів хочеться піти наклюкатися, дарма що тепер сухий закон, ще й піст наклався.

Я, на превеликий жаль, згоден з Вашими словами про нестачу (чи то пак відсутність) нашого сленгу, тут ніде правди діти. Та годиться тут зважити на деякі значні, як на мене, чинники.

Перший чинник — час. Українщення за незалежності, як Ви пам'ятаєте, тривало далеко не всі 30 років, ще й уривчасто. У 90-х була "лагідна українізація", з Територією А, появою "сучукрліту" й оцим усяким, яка дещо зійшла нанівець через кількісний тиск кацапщини. Не якісний, а саме кількісний. Як-то кажуть тепер, "риночок порішав", і не було на те ради... Останніми роками з'являється сяка-така протекція нашої мови, що не може не тішити, та за такий незначний проміжок часу ще не поспіли плоди, тому рано говорити про провал українщення.

Утім, другим чинником, котрий нам і помагає, і шкодить, є глобалізація й стрімкий розвиток технологій. З одного боку, можливостей для розвитку нині безліч. Значно більше, ніж коли-небудь. З другого боку, через цю вседоступність по глухих прикарпатських селах дітвора слухає "руссЬкій реп" і дивиться "руссЬких" блогерів. Це не провина власне інтернету та науково-технічого поступу взагалі, але є достобіса але...

Третім є, мабуть, лінощі самих українців. Ліньки творити в інтернеті власні спільноти (а нема спільнот — нема сленгу). Ліньки підтримувати українську культуру (як ужитком, так і гривнею). Ліньки відмовлятися від "общєпонятного". Можна так перелічувати ще й ще...

Йой, щось я багато бздур написав... Але най.

31 березня

"Держава вже 30 років має нежалежність"

Уже? Ви числите це за великий проміжок часу?

Узагалі, огидно читати все це голосіння, коли вся Вкраїна бореться з одвічним ворогом, коли Вкраїнське Військо б'є москаля, коли маємо таке шалене ще не бачене піднесення, коли безліч людей, що ще вчора не тямили хто вони такі, сьогодні всвідомлюють себе вкраїнцями.
И хтось ще може піднімати якісь занепадницькі настрої на тлі всіх цих епохальних подій...

31 березня

Тридцяти років удосталь шоби собі й усім сусідам по декілька разів вигадати власний сленг. Неможливо сказати скільки саме знадобилося, але шоби Україну навчити говорити московською вистарчило менше 70-ти років існування СРСР. Тридцяти років годі шоби виросли декілька поколінь діток, які, на жаль, не знають як українська насправді звучить.

Не знаю шо таке «занепадницькі настрої» про які ви пишете. Я говорю за мову, не за державу. Але то є правда, шо зара не час про таке писати. Особливо в такому тоні як я. Тому не писатиму більше.

31 березня

Сленг можна й за рік зробити, але для того має бути основа - свідомість.

Байдуже кільки матиметься умовна "незалежність", але поки не буде свідомости - не буде й мови.

1 квітня

<коли маємо таке шалене ще не бачене піднесення, коли безліч людей, що ще вчора не тямили хто вони такі, сьогодні всвідомлюють себе вкраїнцями.>

:

<поки не буде свідомости - не буде й мови.>

To cotrê e iz toho nuiné?

1 квітня

Самі ж тямите, не дитина.

5 квітня

Ne tẽmiõ.

Поділитись з друзями