Значення слова
Кусківці — назва сіл у Ланівецькому районі, які записані у Адміністративно-територіальному поділі (АТП) на невластивий для сіл манер як: "Кусківці". До речі, район в тому ж АТП подається як "Ланівецький", а не "Лановецький", як пишуть та виправляють назву села "Куськівці" на "Кусківці" у районці, мотивуючи тим жк АТП, залишаючи при цьому назву району чомусь "Лановецький"?! Так кажу про "Голос Лановеччини", де мої статті вперто виправляють на свій манер...
Приклад вживання

В персональних документах народжених куськівчан в період до 1980-их і відповідно у паспортах записано "Куськівці", а після того вже на новий манер (неоковирно "Кусківці"). Проте в говорах та надписах було і є "Великі Куськівці" та "Малі Куськівці". Вважаємо, що було правильно і на український манер це сово потребує пом'якшення, а тому було б добре опрацювати українськими філологами на предмет виправлення АТП (можливо й через Верховну Раду України, а для цього потрібне обґрунтування).

Походження

Історичне, село із такою назвою від часів його постання у ХУ ст.

Приклади в інших мовах

В залежності від завойовників краю село називалося Коськівці Великі (за Польщі), Косковци Большие (рідко за Московії). Проте в говорах місцевих і сусідніх сіл "Великі Куськівці".

Варіанти написання
куськівці
Слово додав

Перекладаємо слово кусківці

куськівці
0

Правильний переклад і написання українською мовою та відповідність говорам

Руслан Баран 10 січня 2021
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
10 січня 2021

Запрошення до обговорення фахівців укр мови (омоніми, топоніми) для визначення правильності написання назви села Великі і Малі Куськівці.

Поділитись з друзями