Значення слова
Пеніцилін — лікувальний препарат, антибіотик, який одержують з культур плісеневого ґриба; застосовується при лікуванні ряду хвороб, пов'язаних з гнійно-септичними процесами.
Приклад вживання

Ми впорскували їй пеніцилін, збили температуру до нормальної.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово пеніцилін

віхтень
7

Слово творено вѡд слова вiхоть в його значiннi в Матерьялах до словника д.-рус. мовы И. Срезнiвского, т.I, с. 499 (стаття на слово вѣхъть), й надхнуто його латиньскым перекладом »peniculus«; гриб (плiсень), за якою названо антибiотик, названо в свою чергу за подобою клiтин плiсни (пор. суч. укр. вiхоть, вѡд д.-рус. вѣхъть). Для творiння термина пеницилин я утворив промiжне слово +вiхта в значiннi назвы плiсни (+*вѣхъта), далi наростивши до нього наросток -ень, якый походить вѡд давнього нарѡстка -ьн-, якый значить прикметникы якости, оформленого -ь, за допомогою якого в україньскѡй мовi творено вѡдприкметниковi йменникы; слово penicillin творено нарѡстком -in, тогож походження, що й україньскый наросток -н-, та його похѡднi -ень, як у поданому словi.

אלישע פרוש 6 лютого 2017
7 лютого 2017

Думаю пеніцилін має залишатися пеніциліном з двох причин, 1. Це оригінальна назва лікувального засобу. 2. Цей засіб вже є застарілим і тому придумувати йому нову назву запізно, його просто вже не використовують, тобто воно це слово виходить з вжитку й залишається в гісторії

27 жовтня 2019

Якщо воно виходить з вжитку, то чом би й не змінити назву? Як з вжитку виходить, то й ніхто сперечатись не буде, коли назву змінять, адже так?
Знайте, в історії воно таки залишиться бути назавжди – в історії антибіотиків пеніцілин завше буде згадуватись як перший антибіотик, і це не зміниться навіть через сотню літ, і навіть за триста років відкривши книжечку по медицині люди читатимуть про пеніцилін, навіть коли його і використати вже не будуть в сей час.

пліснин
1
Natala Doikova 8 травня 2017
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями