Значення слова

Клітина — структурно-функціональна одиниця живих організмів, для якої характерний власний метаболізм та здатність до самовідтворення.

Приклад вживання

Клітинні організми поділяються на одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні. До одноклітинних належать прокаріоти та протисти. Колоніальні організми складаються з недиференційованих або слабо диференційованих клітин, які можуть виживати одна без одної, а клітини багатоклітинних організмів більш-менш спеціалізовані на виконанні певних функцій і залежні одна від одної в процесах життєдіяльності.

Походження

Явна, застаріла та невлучна калька від рос. "клетка". Robert Hooke in 1665 discovered cells in cork using microscope. He coined the term cell (from Latin cella, meaning "small room") in his book "Micrographia".

Приклади в інших мовах

лат. сella, англ. cell, рос. клетка, пол. komórka, чес. buňka, словац. bunka, словен. сélica, хорв. stanica

Варіанти написання
-цит, цит, цито-, цито

Перекладаємо слово клітина

комірка
4

Тісне приміщення/вмістилище: https://slovnyk.me/search?term=комірка
Влучно передає тяму не тільки клітин, які складають тканини багатоклітинних організмів, а й навіть одноклітинних організмів чи форменних елементів крови.

чару́нка
2
клітина
1
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
13 квітня 2020

калька від рос. "клетка".

Неправда.

13 квітня 2020

Цілком явне калькування: ← рос. "клетка" (вмістилище/приміщення/решітчаста коробка для утримування тварин у неволі/тюремна камера) ← анг. сell ← лат. "cella" (маленьке приміщення/тісна кімната/тюремна камера).

15 липня 2020

Що не так з клітиною?

Поділитись з друзями