Найкращий переклад

стіг


дах

Інші варіанти написання

стіг

Значення

Дах (від нім. Dach), іноді покрі́вля — верхня частина будинку. Складається з тримальної конструкції, що передає навантаження від снігу, вітру й власної ваги даху на стіни або окремі опори, і зовнішньої оболонки — покрівлі.

Приклад вживання

Дахи і покриття будівель призначені для надійного захисту приміщень від атмосферних впливів і забезпечення в них заданих мікрокліматичних параметрів. Відповідно до функціонального призначення дахи і покриття складаються з огороджуючої і несучої частин. Несучі частини дахів і покриттів повинні мати необхідну міцність і стійкість. Дахи будинків поділяють на горищні і безгорищні. Горищні дахи захищають будинок тільки від атмосферних опадів, а теплоізоляція приміщення забезпечується горищним перекриттям. За формою розрізняють дахи односхилі, двосхилі, чотирисхилі, шатрові, склепінчасті та ін. Односхилі дахи прості за будовою і спираються на стіни різної висоти. Двосхилі дахи найчастіше зустрічаються в будинках значної довжини і малої ширини.

Слово додав

Dmytro Palamarćuk

Поділитись з друзями

Переклади

стіг

Dmytro Palamarćuk 11.10.2017

4

Dmytro Palamarćuk 11.10.2017

Слово стіг походить від прасл. *stogъ, пов'язаним чергуванням голосних з *stežerъ/*stožer-/*stožar- («стожар»). Праслов'янські лексеми вважаються спорідненими з лит. stagaras («сухе стебло»), латис. stagars («сухе стебло»), stęga («довга жердина», «палиця», «спис», евф. «статевий член»), дав.-ісл. stakkr («стіг»), staki («палиця»), англ. stack («стіг»), stake («палиця», «кіл»), можливо також з лат. tignum («колода», «балка»), що теж сходять до пра-і.е. (s)teg- («жердина», «кіл»)[1]. Ю. В. Откупщиков порівнював *stogъ з грец. στέγω («покриваю»), лат. toga («тога», «покривало») і вважав, що первісним його значенням було «покрита купа сіна».

Dmytro Palamarćuk 11.10.2017

Детальніше можна подивитися за посиланням https://www.facebook.com/palamarczuk/posts/741201122751327

дах

Микола Ттт 11.10.2017

2

Микола Ттт 11.10.2017

Може й німецького походження але давно вже українське

стріха

Leksa Mormor 15.10.2017

0

покрівля

Leksa Mormor 15.10.2017

0

Запропонувати свій варіант перекладу