Значення слова
Браконьєрство — незаконне заволодіння природними ресурсами.
Приклад вживання

Сучасне браконьєрство при його масовості, технічній озброєності, безкарності і постійному лавиноподібному зростанні давно перетворилося на одне з потужних і впливових злочинних формувань, що представляє загрозу національній екологічній безпеці України.

Походження

від фр. braconnage

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово браконьєрство

чигунство
4

В "Українсько-німецькому" словнику Рудницького та Кузелі маємо слово "чигун - Späher; Wildschütz,Wilderer - браконьєр", В Академічному СУМ т.11 - "чигати - прагнути захопити чуже майно, посягати на чию-небудь власність". Від слова чигун - займатися чигунською діяльністю - чигунувати/чигунування - наслідок - чигунка, або чигунство.

Валентин Горяїнов 28 червня 2018
18 лютого 2019

чигунство
В "Українсько-німецькому" словнику Рудницького та Кузелі https://archive.org/details/Kuzela/page/n1451

18 лютого 2019

Запозичене через польське посередництво з чеської мови:

Чигати «перебуваючи в певному місці, очікувати появи кого-, чого-небудь», чигун «спостережник, наглядач»; — п. czyhac «чигати», ч. chihat, ст. chuhati «чигати; ловити птахів, чатувати на них», слц. chuhat «нишком дивитися крізь дірку для ключа»; - запозичене через польське посередництво з чеської мови; ч. chihat продовжує ст. chuhati, що є похідним від chuti (суч. ч. chiti) «відчувати, почувати», укр. чути.

Етимолог. сл. укр. мови. Т. 6.– С. 317. https://archive.org/details/etslukrmov6/page/n315

природокривдництво
3

довгувате слово, але вимовляється не важко. Браконьєри - природокривдники.

Dmytro Dyrzul 22 червня 2018
9 лютого 2019

Додай окремо слово "браконьєр" і переклад "природокривдник". Мені це слово подобається ще й тим, що воно розкриває зміст браконьєрської діяльності: коли чуєш, що хтось кривдить природу, це западає в душу

9 лютого 2019

Додав

лісокрадство
1

Лісокра́д, лісокра́да — браконьер / Ніковський А. Словник українсько-російський (1927). - с. 396. https://archive.org/details/slovnikukrros/page/n200

S. Velichko 18 лютого 2019
чигунка
0
Валентин Горяїнов 28 червня 2018
чиʼганка
0

Від слова чи'гати, бо чигунка то мабуть більше браконьєрка жіночої статі, наголос на першому складі. Прикметник: чигунський - той що належить або пов'язаний з чигуном - чигунське знаряддя, чигунська рубанка - браконьєрський поруб лісу.

Валентин Горяїнов 29 червня 2018
30 червня 2018

Чигунські лови, "Етимологічний словник" т.6: чигати - ловити птахів, чатувати на них

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями