Ми тут творимо слова, чи відкриваємо консерви? Якщо Ви знайшли "птичар", то чим це слово відрізняється від птахар, оліяр, табакар? Коренем? Але ж не словотвором. Про суфікс -ище ваше посилання є джерелом з прикладами. Водойма - місце звідки ймуть воду. Газойма - звідки ймуть газ. І так, люди часто використовують природні водойми і газойми в якості водників і газників, штучно наповнюючи їх водою і газом.
Я вам пропоную абсолютну логіку словотворення, де в одного кореня є більше словоформ, які несуть кожна свою тяму. Ви ж боретесь за меншу кількість словоформ з множинними значеннями.
Оліяр виробляє олію в оліярні і зберігає її в олійницях, які складує в олійнику. Табакар виробляє табак в табакарні і зберігає його в табачницях, які складує в табачнику. Птахар вирощує птахів в птахарні і тримає їх в пташницях, які знаходяться в пташнику. Суфікс -ище цілком однозначний, завжди означає вищу міру. Водойма - це не вміслище вод, це скупчення води. Вмістилище вод - це водник або водниця.
олійниця і табачниця це олійник і табачник жіночого роду. птахарня - це виробня птахів, там де працює птахар. А містилтще птахів - це пташник, або жіночого роду пташниця.
а як називаються зборища олії, табака і птахів?
мої дописи не про корені, а про словотворення