Значення слова
Панель — площинний елемент будівельних конструкцій, частини сайту, програми операційної системи, пульта управління і т. д.
Приклад вживання

Панель завдань може бути компонентом операційної системи.

Походження

стар.франц. panel − шматок одягу

Слово додав

Перекладаємо слово панель

ло́два
16

ЕСУМ: ло́два "дошка, брус".

אלישע פרוש 28 січня 2020
2 червня 2020

Підпираю, бо є в дорепресійних словниках: r2u.org.ua: лодва

19 лютого 2021

Спочатку дав твар <ло́два~лі́два (лѡ́два)>... ЕСУМ дає дане слово через <о>: <лодва>, й тоді я гадав, що в нім име бути правильно <і> (за чинним письмом), тому дав твар з <ѡ (і)>. За новими ж даними *o в назвуці (на початку слів) перед плинними *l та *r вів себе як "сильний" *u (*ъ), тож гармонізації такий *о не підлягає. Пратвар кореня в сім слові є *old-, тобто відповідає згаданій умові. Відповідно, й інші форми від сього кореня, напр. <лодка, лодька, лодь> слід брати за питомі. Так само нема передумов для гармонізації *o й у словах від корене *orb, де *о є перед слабим *y (*ь) чи *u (*ъ), напр.: <роб> – правильно (не <ріб>), <підробка> – правильно (не <підрібка>, хоча саме се слово є безперечно нове, та все же) тощо. Так само правильний фонологічно в руській мові є твар <лось>, пратвар бо його є *olsys (див. ↑), і хоча словники засвідчують і написання <лісь>, такий твар не є правильній (хоча й не чудж) – первісен і закономірен є таки твар <лось>.

ли́штва
7
Alex Zbroychenko 6 травня 2016
6 травня 2016

А звідки таке слово?

7 травня 2016
7 травня 2016

Лунає ніби якесь польске слово.

15 травня 2016

БоВласне, ти був правий.

15 травня 2016

Что же касается французского слова liste (и звучащих так же итальянского, испанского и др.), то оно заимствовано из древневерхненемецкого lista, где значило "край", "кромка", "полоса", "рейка". В современном немецком языке leiste - это брусок, рейка, валик, поясок. Из немецкого leiste получилось польское listwa (валик, планка, кромка). Украинское лыства, белорусское лиштва (оба в значении "карниз") появились под влиянием польского слова listwa.

18 червня 2018

а панель тут до чого?

28 січня 2020

То є чудже слово.

2 червня 2020

До чого тут "планка"/"вишивка гладдю"/"кайма"/"обшивка"/"смуга"/"тасьма"/"лямівка"/"торочка": [ЕСУМ. Том 3. С. 253] та r2u.org.ua: лиштва ?

дошка
4
Dmytro Dyrzul 18 червня 2018
плита
3
Dmytro Dyrzul 18 червня 2018
скрижа́ль
2

"Плита з текстом". У давньоруській мові "камінь, камінна дошка, плита". Схоже слово з тямою кам'яної плити "skryżal" є в польській [ЕСУМ. Том 5. С. 286]. Вважаю, що наявність цього слова в мові католицької Польщі є достатньою підставою, щоб не клеймувати його старослов'янізмом/староболгаризмом/церковнослов'янізмом.

2 червня 2020
щит(ок)
0
Oreksanduru 20 червня 2022
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями