Значення слова
Комунікації — шляхи сполучення і транспорту. Лінії зв'язку, мережі підземного міського господарства.
Приклад вживання

Одна її лекція завела мене в один із найглухіших закутків наших гір, до села, позбавленого всякої комунікації (І. Франко

Пан Німанд, мій добрий друг, трошки запізнився через деяку недосконаленість [недосконалість] сучасної комунікації. Він просить вибачення (В. Винниченко

Залізниця – це не тільки засіб комунікації, а й одна з найкращих розваг (Б. Антоненко-Дави

Восени першого року війни його закинули як підривника на Полісся. І всю війну він провів тут, висаджуючи поїзди, знищуючи комунікації (Б. Харчук.

Походження

Етимологія: лат., роблю загальним, поєдную

Приклади в інших мовах

італ. comunicazione

Варіанти написання
communications
Слово додав

Перекладаємо слово комунікації

відо́сіть (відосі́ті)
1

Від діалектного ві́да — звістка, чутка, повідомлення — та сіті (пристрій для ловлі риби, птахів і т. ін., зробл. з міцних ниток, які перехрещуються і закріплюються на однакових проміжках вузлами) за аналогією з мерéжею.
Варіянт на позначення комунікацій у значенні "різні методи передачі інформації між людьми та місцями, особливо телефони, комп’ютери, радіо тощо".

відопередавач(н)і
0

Від "передавача" та діалектного ві́да — звістка, чутка, повідомлення. Варіянт на позначення комунікацій у значенні "різні методи передачі інформації між людьми та місцями, особливо телефони, комп’ютери, радіо тощо".

відолінії
0

Від діалектного ві́да — звістка, чутка, повідомлення — та лінії як ознаки єднання, сполучення. За аналогією з електролінією, кабелями там і т.д., лиш узаральнене, що стосується власне спілкування.

Варіянт на позначення комунікацій у значенні "різні методи передачі інформації між людьми та місцями, особливо телефони, комп’ютери, радіо тощо".

22 серпня

Лінія - не українського походження

22 серпня

Погоджуюсь. Але спцвзвучне та коротке. Як альтернатива були відострічки...

22 серпня

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями