29 квітня Словотвору виповнюється 10 рочків!
Приєднуйтесь до урочистого зідзвону!
Значення слова
Нуклеотид — фосфорні естери нуклеозидів, де залишок фосфорної кислоти зв'язаний з рибозним (чи дезоксирибозним) залишком у положеннях С-3 чи С-6. Синонім — нуклеозидфосфати.
Приклад вживання

Компанія Microsoft і дослідники Вашингтонського університету створили автоматизовану систему зберігання даних на ДНК, за допомогою якої записали, а після зчитали слово «hello», закодоване в ДНК нуклеотидами.

Походження

Від англ. nucleotide, з лат. nucleus «ядро», від nucula «горішок», демінутив до nux «горіх».

Приклади в інших мовах

Ісляндська: kirni

Слово додав

Перекладаємо слово нуклеотид

живонитець
2

Нуклеїнові кислоти є аналогом стрічки, вони складаються з нуклеотидів, а стрічку плетуть з ниток.

21 березня 2020
21 березня 2020

Чудове слово, підпираю!

21 березня 2020

Дякую, Андрію !

15 липня 2020

Чого ж нитець? До того ж нуклеїнові кислоти не стрічки. Це на малюнках вони стрічками позначаються іноді. Це спіралізовані структури, хоча аналогію з нитками можна використати, ще й з іншими полімерами.

ядрат
2

Творено мною від ѧдр- (*yn-dr-) у ядро "nucleus" чепенем *-a-t- знаком тяживої части (related compound), ги в: бородат *"има бороду ("части бороди")". Частьми є дхнуто грецьким тяклим чепенем до -ide в тямах на -ид: -ιτης/-ιτις, що здроєм тягне до прасл. *-t- в: *-o-t- (робота, клопіт, шопіт), *-i-t- (домовит, рядовит, имовит), *-a-t- (богат, ногат, вусат), *-u-t- (кіпть~копоть, шіпт~шепт, пілть~півть, нігть~ніготь). Себо ѧдрат (*yn-dr-a-t-) є ту розуміти ге *"частен ку ядру".

אלישע פרוש 14 травня 2020
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями