Значення слова

Семітизм — семітський націоналізм.

Приклад вживання

Семітизм панував у Австрії за часів формування психоаналізу.

Походження

від "Семіти" (вл.)- група народів, що населяють або населяли Північну та Східну Африку і частину Азії https://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/u/book/sis.pl?Qry=%D1%E5%EC%B3%F2%E8

Слово додав

Перекладаємо слово семітизм

simicystuo
2

{ˈsɪ͡ɘ̞ʲmɪt͡s.twɔ ~ ˈsɪ͡ɘ̞ʲmɪt͡s.two}

Творено від sim-, ← Sim, через грецьку, історично засвідчену адаптацію з фонемою /ɪ/ грецької <η>, грецького Σημ, в свою чергу з гебр. שם (shēm), з первісно довгим *ē, чепенем -icy (← *-ityos; <-ич>), + чепінь -ystuo "-ство", як відповідник грецького походження "-ізм". Тобто через проміжне simicy (← **simityos; +<симич> ← +<симичь>) "Semite" (за зразком инших имен люди чи племен: rousicy "русич", crificy "кривич", õglicy "вуглич" тощо) + -(y)stuo. Чепінь -icy (← *-ityos) "-ич" є й семантично й етимологічно тотожний з чепенем -ite (← -itus), а також з литовським -aitis, та літським -ietis.

אלישע פרוש 17 березня 2021
simitstuo
2

Див. під simicystuo тут.

Різниця від simicystuo є тут у тім що замість чепене -icy (← *-it-y-o-s) є взято давніший вид сього чепене: -ity (← *-it-y-s), у руській мові в такім виді невідомий, але – відомий є в виді *-it-y-o-s, але відомий в литовській, літській та латинській мовах, і зо словянським *-it-y-o-s рідний. Такий твар є ту простерто для легшого засвоєння адаптованої до питомої морфології чуджого твару <семітизм>, через компроміс між близькістю до звучання чуджого твару та підбором найближчих за звучанням питомих морфем.

אלישע פרוש 17 березня 2021
народосамосвідомість семітів
1
Volodymyr Knyr 16 березня 2021
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
17 березня 2021

А-ха-ха! 😂😂😂
Гарний жарт!👍👍👍
Навіть Ялисій купився.😂
Зробіть ще сторінку для "галицизму" - войовничого націоналізму народів Прикарпаття!

Поділитись з друзями