29 квітня Словотвору виповнюється 10 рочків!
Приєднуйтесь до урочистого зідзвону!

Позамовні чинники руйнування мови.

Віталій Крутько

Маю сказати, що Словотвір відкрив мені нарешті очі на те, чому Україна перебуває в стані такого глибокого занепаду, а українці ладні пристати на бік будь-якого загарбника та ворога значно охочіше, ніж на бік чогось власного. Ніхто так не ладний нищити й руйнувати своє, як українці. Так легко відмовлятися від своїх надбань, так легко поступатися перед чужинськими закидами. Щоб оголосити щось своїм, українцям замало тисяч і тисяч непохитних підтверджень, а щоб віддати своє комусь — задосить невеличкого сумнівного натяку.

Віталій Крутько

Україна не занепадає — вона в занепаді.
І не треба бути зрадником, щоб це побачити. Достатньо зняти рожеві окуляри.
Якщо говорити про зрадників, то ніщо не личить їм так, як заперечення занепаду, а понадто — заперечення необхідности з ним боротися.

Макс Мелетень

Так, українськість мови наразі є не в дуже хорошому стані, проте замість того, щоб нити, я пропоную здійснювати практичні зміни. Після 24 лютого українці масово почали відмовлятися від російського контенту, однак досі можна побачити від українців десятки пересилань російськомовних відео, мемів та статей. Чому? Бо усього цього українською банально замало! Нам треба створювати контент, а найлегше робити це можна перекладаючи усі ці російськомовні матеріали, які українці зараз так часто надсилають. Згодом, можна продовжити перекладати контент з англійської та інших мов, до поки ми не зможемо сказати «для чого ти переслав це відео російською? Є ж український аналог».

Якщо вас зацікавила ця ідея, пропоную десь зібратися і створити групу, для обговорення практичних дій.