Значення слова
Деструктивний — який щось розладнує, заважає нормальному функціонуванню; протилежне конструктивному.
Приклад вживання

Питання – якими мають бути засади людської діяльності, щоб не впливати деструктивним чином на довкілля, постало вже не перед природничою наукою, а перед філософією. (з наук. літ.)
Саме в політиці деструктивні, руйнівні наслідки принципу ситуативності є найбільш очевидними і небезпечними. (з публіц. літ.)
Національні міфи покликані подолати деструктивний вплив тяжкого історичного досвіду. (з публіц. літ.).

Походження

французька, латинська, російська

Розділи
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово деструктивний

руйнівний
3
Oreksanduru 5 липня 2022
нищівний
3
Volodymyr Khlopan 5 липня 2022
5 липня 2022

Так, але занадто сильний відповідник. Бо деструктивний шкодить, але не обов'язково нищить. Підходить в крайніх випадках.

підривний
2

Це підірвало його віру в себе. Його діяльність є підривною.

Oreksanduru 5 липня 2022
спустошуючий
0
Oreksanduru 5 липня 2022
нищильний
0
Anton Bliznyuk 11 березня 2023
занапащальний
0

Це коли мова йде за природу. Поданий тут приклад вживання трохи канцелярський, його можна спростити готовим дієсловом "занапастити" і змінити фразу "якими мають бути засади ..., щоб не впливати деструктивним чином на довкілля" на "якими мають бути засади ..., що не занапащають довкілля" Або змінити геть усе на "як зробити засади ... незанапащальними для довкілля".

Kathy Lozen 13 березня 2023
згубний
0

Добре для другого подаваного прикладу вживання (де треба вилучити зайве "руйнівні"): "Саме в політиці згубні наслідки принципу ситуативності є найбільш очевидними і небезпечними". Хоча, оригінал якийсь каламутний трохи. Про що мова? Що ситуативність саме у політиці найнебезпечніша, чи що саме політика найясніше демонструє небезпечність? Це я так, доскіпуюсь до невідомого автора.

Kathy Lozen 13 березня 2023
підтинальний
0

Добре для третього поданого прикладу вживання: Національні міфи покликані подолати підтинальний вплив тяжкого історичного досвіду.

Kathy Lozen 13 березня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями