Попередній текст якого-небудь документа, що виноситься на обговорення, затвердження.
sum.in.ua: proekt, але зі змінами правопису від 2019р
Не-до-пис(-ок).
Те, шо є недописаним, незавершеним.
Як "недопиток/недопивок", "недоїдок", "недокурок", "недобиток", "недоробок", "недоломок", "недорубок", тощо.
Не зрозумів.
Uiznaca ouemnosti (negation, negativity) e zaiva.
Ви про "не-"? Чому ж воно є зайвим? Складені до купи префікси "не-" та "до-" використовують для познаки незакінченості, незавершеності, неповності, як "under-", чи протилежне до "extra-; over-". Навів приклади йменників з таким значенням, і то лише йменники зі закінченням "-ок", а є й інші, й інші частини мови. Наче є шо тута вигадувати?
Ay, pro "ne-". Récy e ne u "ne- + do-", a u zaivosti uiznacui neverxyenosti ("incompleteness") u seiy tẽmé. "Draft" ne conecyno ime bouti "neverxyeno". Tô mogeity bouti (i cẽsto tacui e) gotœuv snoutoc, ino pisan "grõbo", ale tô ne conecyno ménity oge yomou cyto xuibity.
Гм. У тому таки є правда. Проте то може бути надто сильне вдивляння в суть слова. Все таки, навіть якшо сам драфт не потребує дописання, а це наступний, новий драфт (чи вже кінцева версія), який потребує кращого написання, то є частина, хоч і окрема, але частина проєкту. А сам проєкт є незакінчений, бо якби був, то не казали би «draft; sketch». Тому проєкт є недороблен.
До речі, можна спробувати зробити слово від «груб». В англійській також кажуть «rough sketch» і в сенсі мальованого проєкту й у сенсі проєкту, де начерк є його частиною (стрічка, видиво, гра).
<Проте то може бути надто сильне вдивляння в суть слова.>
😐
___
В англійській також кажуть «rough sketch»
Tô e tosamoslœuvïe; "sketch" e grõb u sobé.
Не-до-кін-ок.
Відміна до "недо́пис; недо́писок" але загальніше, без підв'язки до саме писання (як власне й англійське "draft", яке може означати недокінчену версію будь-чого, не лише писанини).
Те, шо недокінчене.
А в цьому слові нема наголосу.
🙄
Уманець і Спілка:
- Брульо́нъ = чорня́к, чорне́тка. — Переписавши, чорняка лишив у себе.
sum.in.ua: chornjak
+
Желехівський (2 том, 1068 стор.): чернетка — Brouillon.
https://en.wiktionary.org/wiki/brouillon