Значення слова

Овердрафт — називають кредитування банком розрахункового рахунку клієнта для оплати ним розрахункових документів при недостачі або відсутності на розрахунковому рахунку клієнта-позичальника коштів. В такому випадку банк списує кошти з рахунку клієнта в повному обсязі, тобто автоматично надає клієнту кредит на суму, що перевищує залишок коштів. Овердрафт відрізняється від звичайного кредиту тим, що для погашення заборгованості спрямовуються всі суми, що надходять на рахунок клієнта.

Приклад вживання

Станом на серпень 2015 року середня реальна ставка в Україні становить 29,32% для терміну овердрафту 30 днів та 38,14% для терміну 3 дні. Тобто, процентна ставка по овердрафту залежить від терміну кредиту.

Походження

англ. overdraft − перевищення кредиту

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово овердрафт

peresẽg
4

Творено вѡд прирѡстка пере- "више, над міру, через" та корене -сяг- у дієслові сягти (сягати) "достати, получити".

понадкошт
3
перевищення коштів
2
peresõg
2

Творено вѡд прирѡстка пере- "више, над міру, через" та корене -суг- вѡд дієслова сягти "достати, получити".

перебір
2

Третє визначення слова "перебір" з академічного тлумачного словника (sum.in.ua: perebir): 3. Надлишок чого-небудь, узятий понад належну кількість.
Овердрафт - це фактично перебір коштів зі свого рахунку. Отже не "клієнт взяв овердрафт", а "клієнт перебрав [кошти]".
"Станом на серпень 2015 року середня реальна ставка перебору в Україні становить 29,32% при тривалості [перебору] до 30 днів та 38,14% при тривалості [перебору] до 3 днів. Тобто, процентна ставка перебору залежить від його тривалості."

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями