Значення слова
Етюд — твір образотворчого мистецтва допоміжного характеру, виконаний з натури з метою її вивчення в процесі роботи над картиною, скульптурою і т. ін. (Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971.).
Приклад вживання

Старий художник пише краєвид, Але не зна, що цей етюд — останній... (Терень Масенко, Поезії, 1950, 286).

Походження

фр. étude — «дослідження»

Приклади в інших мовах

англ. study
ісп. estudio

Варіанти написання
étude
Слово додав

Перекладаємо слово етюд

cϟp
,
cœwp
,
cylp
5

ЕСУМ: човпти (том VI, стор. 337), ЭССЯ: čьlpti (том 4, стор. 72), http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/64954-chovpty.html#show_point, іменник від дієслова: човпти з розвитком значення: повторювати => тренуватися, вивчаючи => робити вправи (в якімси виді мистецтва) – се й первісне призначення етюда; пор. іще сем. розвиток ісл. æfing "етюд": https://en.m.wiktionary.org/wiki/æfing#Icelandic.
Тут можливі й інші морфологічні оформлення (які?, чи треба?); я обмежився парадигмою чол. р. від чистого кореня. Іменники, творені в такий спосіб від дієслів зазвичай мають значення дії – тут далі значення дії є перенесено на значення об'єкта дії, що буває.

אלישע פרוש 17 квітня 2020
начерк
2
Volodymyr Khlopan 14 квітня 2020
15 квітня 2020

Тобо "етюд" у музиці є "начерк"?

26 жовтня 2024

мабуть сплутали етюд та ескіз

замальовка
0
Dmitro Mikhailovskiy 14 квітня 2020
15 квітня 2020

Етюд є твір не тільки образотворчого мистецтва, він є й у музиці, й літературі. Його визначення є тут дано неповно. Але й там є згадано ключовий його первісний контекст: "навчання". Тобто в основі всього жанру лежить "тренування" здібностей, дидактична мета, подана в кращім форматі (ніж "суха" вправа), аби процес навчання був приємніший. А тут є не інакше плутання етюда з ескізом.

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
15 квітня 2020

Неповне визначення слова.

Поділитись з друзями