Значення слова
Касерня — будинок для війська.
Приклад вживання

На коші перебуває військо.

Походження

Військові коші

Розділи
Варіанти написання
кіш
Слово додав

Перекладаємо слово касерня

кіш
1

Козацький кіш

Panas Spec 4 березня 2021
4 березня 2021

Слово "кіш" має усталені значення для різних понять. "Кесарня" (зустрічав через "а" - "касарня") - це слово, яке в українській мові зявилося паралельно до слова "казарма" і має спільне з ним походження. Не певен чи доцільно замість слова "касарня" загалом вживати слово "кіш", бо відбуватиметься певне семантичне розмиття. Справа в тому, що коли говоримо "кіш" в значенні укріпленого місця, то якось можна ще за вуха притягнути це слово замість "касарні" та в більшости випадків кіш буде геть недоречним відповідником. Зрештою відбувся певний семантичний зсув слова "кіш" в українській мові до понять повязаних з козацтвом та січовим стрілецтвом. Відтак його вживати в сполученні з словами "кіш польських уланів" чи "кіш червоноармійців" різатиме вуха своєю несумісністю. Справедливости ради, варто зазначити, що спільнокореневе слово "кошара" - можна спробувати використати для творення відповідника слова "казарма"("касарня"). На закиди про румунське походження слова "кошара" можна зауважити, що й слово "кіш" також запозичене.

14 травня 2022

Кіш має тюркське походження: uk.wikipedia.org: Кочовище
Касарня - через "А" - це місце, де касуються певні конституційні свободи цивільної людини (вона стає військовозобов'язаною), військкомат, казарма, військова частина.
Те саме значення має і слово "касерня": це слово діалектизм, і має право на існування в сучасній мові на заміну слову "військомат", бо в значенні казарми в українській мові нормально вживається слово казарма.

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
4 березня 2021

Це слово вже є на Словотворі. Нащо додавати двійники?

13 листопада 2022

До Чистилища.

Вже є казарма/касарня

Поділитись з друзями