Значення слова

Полеміка — стан суперечки, диспут при обговоренні або вирішенні проблем. Разом з цим поняттям використовуються: дебати і дискусія.

Приклад вживання

Чіткіше визначення полеміки можна знайти в енциклопедичному словнику, де зазначається, що полеміка — гостра дискусія стосовного будь-якого спірного питання. Це не звичайна суперечка, а публічне обговорення, у якому є конфронтація, протистояння сторін, ідей і поглядів. Отже, полеміка — боротьба принципово протилежних думок щодо того чи іншого питання; публічний спір з метою захистити, відстояти свої погляди, а також спростувати думку опонента.

Походження

грец. πολεμικά від πολέμιον, «ворожнеча».

Слово додав

Перекладаємо слово полеміка

бориня
3

*боръініа, *боръіни ← *bor- "бороти" + *-ūn-+-i- (суфікс часто на позначення nomen loci). Рівни ще: друс. бороти "πολεμειν", боронь "πόλεμος", "defensio"; бороньнъ, бороньскъ "πολεμικός".

бороньска (боронська)
2

Субстантивація прикметника друс. бороньскъ, перекладеного в "Мат-лах" грецьким πολεμικός. Відмінювання як в іменах, не прикметниках: чого? - бороньс(ь)ки, що? - бороньс(ь)ку, чім? - бороньсці (бороньсті), чим? – бороньс(ь)кою, множина: бороньс(ь)ки, бороньсек~бороньсьок, бороньс(ь)кам, бороньс(ь)ками, бороньс(ь)ках. І грецьке πολεμική є первісно прикметник жіночого роду.

супереччя
1
борета
1

*bor-y-o/e?-t-a (за зразком синета від син- в синій) від *bor- "бороти".

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями