Значення слова
Продюсер — спеціаліст, який бере безпосередню участь у створенні проекту, регулює фінансові, адміністративні, технологічні, творчі чи юридичні аспекти діяльності, регулює політику при виконанні проекту.
Приклад вживання

Як правило, у великих лейблів є свої студійні продюсери, нерідко музиканти самі запрошують цікавих їм сторонніх продюсерів.

Походження

від англ. producer: лат. produco — виробляю

Слово додав

Перекладаємо слово продюсер

впровадник
10

Слово запропоноване Юрком зеленим

Олександр Страшко 20 лютого 2015
20 лютого 2015

ВПРОВАДНИК - продюсер (новотвір) Замінник змавпованого слівця продюсер (від англ. producer), яке повсякчас недоладно вживається, без розуміння його витоків. Зазвичай у нас продюсером називають особу, котра дає/вишукує під виконавця гроші. Насправді, впровадник охоплює значно ширше коло діяльності, аніж просте залучення коштів. Здебільшого, впровадники – це люди, які передбачають успіх, які власне і створюють ту чи іншу співочу одиницю: випещують задум, що то має у підсумку бути – шукають того, хто підходить на втілення задумки – займаються подальшою розкруткою і т.д. Словом, впроваджують свій задум в життя. Від цього і впровадник – тобто головний затійник і втілювач свого ж задуму. Впровадником може бути як сам пісняр безпосередньо, наприклад Олег Скрипка, Руслана (особистості, що зробили себе самі), так і особа, яка стоїть за лаштунками й до клавіш особисто навіть не доторкається, наприклад Юрій Фальоса (в минулому) в Ані Лорак. На постсовку існує одна величезна плутанина: продюсер в первинному (англомовному) розумінні це той, хто доклався насамперед до співочого обличчя гурту/пісняра, а не до грошового боку справи – такий собі звукотворець, який вибудовує загальне звучання виконавця і до підприємницького боку справи взагалі може не мати жодного відношення. У нас же в продюсера впхнули все: і звукотворення, і ведення справ (завідуючий), і вигадку співочої одиниці взагалі. Наприклад, свого часу Брайан Іно (Brian Eno) поставив звучання платівки 1987 року «Дерево Джошуа» (The Joshua Tree) культовій нині ірландській ватазі Ю2 (U2). Ця платівка стоїть осібно в усьому музичному літописі групи. Але він не доклався до створення Ю2 – гурт існував і випускав диски вже й до того; він не займався розкруткою гурту – то робили видавці; він не вів поточних справ музикантів, тощо. Натомість займався тим, що і має робити producer по-тамтешньому: ставив звучання ю-тушникам.

виробник
1
Victor S 4 січня 2015
творець
0
Victor S 4 січня 2015
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями