Значення слова
Тент — полотно, зазвичай прямокутне чи квадратне, яке бушкрафтери, виживальники, туристи тощо використовують як укриття від негоди.
Приклад вживання

Тент дуже універсальний, його можна поставити у тій конфігурації, яка добре підходить до погоди за бортом і захистить від будь-якої негоди не гірше за намет - чи то сильний дощ, сильний вітер, чи сніг. Будуть і стіни з усіх сторін, і підлога, і психолочічний спокій від цього.

Походження

англ. tarp, але неправильно називають "тентом" (англ. tent - намет); ймовірно, помилка ще з радянський часів, коли з англійською було непросто

Слово додав

Перекладаємо слово тент

напинало
5

Покрівля на стовпах або інших опорах для захисту від чого-небудь; навіс.
У Боплана читаємо: Все це (дерев'яне укриття) зв'язують мотузкою, а поверх накидають бавовняне напинало, викроєне і зшите за відповідним розміром, яке затуляє не лише верх, але й усі боки, звисаючи десь на стопу або й більше.

Art Ned 8 вересня 2020
полотнище
2

По суті це і є полотнище, або полотно

Art Ned 31 серпня 2020
рядно
2

Рядно - великий відріз тканини, що засосовується для вкривання або перенесення чогось.

Игорь Маринин 31 серпня 2020
накидка
2

щось чим накриваються зверху, намет-накидка

Art Ned 31 серпня 2020
тарп
1

Транслітерація, не потрібно її боятися, в мові вже багато транслітерованих слів. До неї вдаються, коли не можна підібрати хороший український відповідник. Так було з комп'ютером, телефоном

Art Ned 31 серпня 2020
8 вересня 2020

в українській за останні 150 ніхто ніколи не підбирав українських відповідників у впливових мовознавчих установах.
за вищезгаданий часовий проміжок випадків, коли до іноземного слова підібрали загальновживаний питомий відповідник, було одиниці: літак, відсоток, слухавка.
Та й все, на цьому підбір українських відповідників закінчується.

Щодо комп'ютера гарно підійде обчислювач, за часів совка цей пристрій називали ЕОМ(електронно-обчислювальна машина), себто назва "обчислювач" була би цілком логічна. Але ж іноземні слова для нашого люду хороші, а гледіти якісь питомі - зась.

накривало
1

по аналогією з "покривало"

верета (синонім- рядно)
0

Прямокутний чи квадратний відріз тканини з широким функціоналом,від утеплення як одяг,укриття від негоди ,до переноски вантажів.

Станіслав Яшен 31 серпня 2020
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями