1. Виглянуло сонце і заграло золотими бризками на хвилі; осяяло на високих щоглах червоні вимпели (В. Кучер); Вночі, знявшись з Феодосії, ескадра в 32 вимпели вийшла у відкрите море курсом на південь (О. Гончар); Стіни прикрашали плакати, вимпели та почесні дипломи, завойовані .. спортсменами (В. Собко).
2. Літак пролетів далі й кинув за сотню метрів по курсу судна вимпел. Тоненька металева трубка з поплавком і прапорцем поринула під воду й одразу спливла (М. Трублаїні).
ЕСУМ (том I, ст. 376):
запозичене через російську мову з голландської в першій половині XVIII ст; гол. wimpel «прапор, стяг» споріднене з нвн. Wímpel, снн. wimpel, wümpel, днн. wimpal, дангл. winpel, wimpel «тс.», свн. bewimpfen «закутувати», двн. winfila «хустка», первісна основа яких збереглася в дісл. veipa «хустка»; n (згодом m) перед p з’явилось у цій основі пізніше під впливом winden «вити».
Отаке цікаве слівце найшов: r2u.org.ua: майвець
Ще див. "Німецький та український військовий словник" І. Ільницького-Занковича, ст. 252, там перекладено сим словом нім. Wimpel: https://archive.org/details/slov0/page/252/mode/2up?q=майвець
Здрібніле від "майва" (див. ЕСУМ (том III, ст. 425, "маяти"): [мáйва] "прапор").
+++
+