Значення слова

Ера — великий відрізок часу, більший за епоху чи період. Слово має декілька значень. 1. Хронологічна ера. 2. Геологічна ера. 3. Астрологічна ера. 4. Ера в публіцистиці.

Приклад вживання

З палеозойською ерою пов'язані найбільші й великі родовища кам'яного вугілля, нафти, мінеральних солей, фосфоритів, міді, золота.

Походження

Від пізньолатинського "aera" - лічильник, розрахунок.

Слово додав

Перекладаємо слово ера

прадобá
9
Andrii Andrii 24 листопада 2018
28 листопада 2018

епоха - доба́
ера - прадобá
період - часина
еон - правік

17 січня 2019

"пра-" - означає щось, що передує чомусь (прабабуся). Але "ера" не має значення чомусь передувати, вона існує в певних часових межах - як і епоха, період. І нині теж - новітня ера.

25 вересня 2019

Михаил Гнатюк вірну дав заувагу. Періоди є підмножинами Ери.

7 листопада 2019

Дякую за уваги. Вже на опрацюванні :)

доба
3
Vadik Veselovsky 25 листопада 2018
25 листопада 2018

Vadik Veselovsky,

епоха - доба́
ера - прадобá
період - часина
еон - правік

руди
2

рудъі
Прямий переклад лат. слова æra, що є множина від æs "руда". Мотивація розвитку часового значення мені є темна (в джерелах етимологічних неясно пишуть про використання тих "æra" в ліці/лічбі", та то нич не дає; може, вязано з лічбою віків за використанням різних металів, хоча сумнівно, бо таке ділення є пізніше значно за добу, коли æra/era для ліку часу (в Іспанії? – Вікі) почали вживати). Словом, на тями: ера, епоха, еон, період і под. є вкрай тяжко найти годже тякле слово, бо проти їх коренів часу питомих є в руській мові замало: *wék-, *kés-, *dob-, *god-, *lét-, *rok- – і то, всі суть уже зайняті якимись тямами. Слово має бути, крім того, просте й коротке, як саме "ера", інакше не конкуруватиме. Свої слова в деяких мовах (див. https://en.m.wiktionary.org/wiki/era), зокр. в араб., вірм., сум., кит. тощо як взірці геть не надихають, у кожній бо значать й епоху, й еру, й період. Що би не штовхло перших "рудами" личити доби, вони знали чому. Се є той раз, де, гадаю, без прямого перекладу не обійтись.

אלישע פרוש 12 квітня 2020
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
24 листопада 2018

Одночасно для слова "ера" варто й підшукати відповідники для для таких слів як "епоха", "період", "еон" та инших подібних, аби а майбутньому не було непорозумінь.

25 вересня 2019

Вартувало би розрізнити й дати на Словотвір окремі відміни:
1) ера (початок літочислення з історичної події)
2) ера (відрізок часу докорінно відмінний від попереднього)
3) ера (геохронологія) ((підмножина еону))

30 квітня 2020

Добрий помисл.

30 квітня 2020

Та різниця є контекствальна.

Поділитись з друзями