Значення слова

Ера — великий відрізок часу, більший за епоху чи період. Слово має декілька значень. 1. Хронологічна ера. 2. Геологічна ера. 3. Астрологічна ера. 4. Ера в публіцистиці.

Приклад вживання

З палеозойською ерою пов'язані найбільші й великі родовища кам'яного вугілля, нафти, мінеральних солей, фосфоритів, міді, золота.

Походження

Від пізньолатинського "aera" - лічильник, розрахунок.

Слово додав

Перекладаємо слово ера

прадобá
7
доба
2
рудъі (руди)
2

Прямий переклад лат. слова æra, що є множина від æs "руда". Мотивація розвитку часового значення мені є темна (в джерелах етимологічних неясно пишуть про використання тих "æra" в ліці/лічбі", та то нич не дає; може, вязано з лічбою віків за використанням різних металів, хоча сумнівно, бо таке ділення є пізніше значно за добу, коли æra/era для ліку часу (в Іспанії? – Вікі) почали вживати). Словом, на тями: ера, епоха, еон, період і под. є вкрай тяжко найти годже тякле слово, бо проти їх коренів часу питомих є в руській мові замало: *wék-, *kés-, *dob-, *god-, *lét-, *rok- – і то, всі суть уже зайняті якимись тямами. Слово має бути, крім того, просте й коротке, як саме "ера", інакше не конкуруватиме. Свої слова в деяких мовах (див. https://en.m.wiktionary.org/wiki/era), зокр. в араб., вірм., сум., кит. тощо як взірці геть не надихають, у кожній бо значать й епоху, й еру, й період. Що би не штовхло перших "рудами" личити доби, вони знали чому. Се є той раз, де, гадаю, без прямого перекладу не обійтись.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
24 листопада 2018

Одночасно для слова "ера" варто й підшукати відповідники для для таких слів як "епоха", "період", "еон" та инших подібних, аби а майбутньому не було непорозумінь.

25 вересня 2019

Вартувало би розрізнити й дати на Словотвір окремі відміни:
1) ера (початок літочислення з історичної події)
2) ера (відрізок часу докорінно відмінний від попереднього)
3) ера (геохронологія) ((підмножина еону))

30 квітня 2020

Добрий помисл.

30 квітня 2020

Та різниця є контекствальна.

Поділитись з друзями