Значення слова
Шасі — 1. Рама чи основа різних машин, механізмів, пристроїв; сукупність всіх механізмів і агрегатів, закріплених на такій рамі. 2. Висувний або нерухомий пристрій з колесами, лижами або поплавцями для зльоту і посадки літака, а також для переміщення його по аеродрому, палубі авіаносця або воді.
Приклад вживання

Автомобіль складається з трьох основних частин: кузова, двигуна і шасі (Підручник шофера.., 1960, 7); Для кріплення задніх різальних апаратів до шасі косарки шарнірно прикріплено два крила, які спираються на самовстановлювані колеса (Механізація і електрифікація.., 1953, 139). Якщо шасі першої експериментальної машини мали ще так звані тангентні колеса, то серійні літаки «162» обладнані нормальними передніми збірними шасі, що є технічною новиною (Наука і життя, 5, 1959, 35).

Походження

← uẽt. шасси ← pran. châssis "шасі; рама; касета" ← châsse "рама для мощей угодників; оправа для окулярів" (ЕСУМ VI, 387), ← lat. capsa "вмістище; футляр; скриня".

Приклади в інших мовах

Ném. Fahrwerk, Fahrgestell; õgor. futómű, alváz; soum. laskuteline, runko; lẽd. podwozie; suéy. landställ; pran. train d’atterrissage, châssis; isp. tren de aterrizaje; cex. podvozek

Слово додав

Перекладаємо слово шасі

підвоззя
0

"Німецько-український летунський словник" Ільницького-Занкевича, Берлін 1939 р; "Підручник шофера", інж.Домбровський, Регенсбург 1946р.

Валентин Горяїнов 27 березня 2021
27 березня 2021

Перед Вами тут уже дали <підвіззя>. Я на те відповів, що то є калька з лядського <podwozie>. Видалили. А Ваше <підвоззя> є ще й неякісна калька; одне <о> змінено на <і>, а друге лишено.

28 березня 2021

Те, що в лядській мові зветься "karoseria", або "кузов" - це буде "надвіззя" або "надвоззя", тобто те, що над возом, те що під возом - "підвоззя" або "підвіззя". У Грінченка - "возниця"="візниця". Якщо немає нічого проти слова "віз", то "гараж" може бути "возівнею" або "возарнею".

28 березня 2021

Наголос: <возни́ця/візни́ця>; ненаголошене *о може мати регулярний рефлекс, відбитий на письмі літерою <о> (паралельно з формами з <і>), як результат послаблення дифтонга, походження з північних говірок. Але в *о під наголосом, як у <підво́ззя>, для такого передумов нема.

підвозок
0
Богдан Грищенко 11 червня 2021
підвіззя
0
Роман Роман2 11 лютого
возо(о)снова
0
Роман Роман2 11 лютого
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями