Значення слова
Вінчестер — магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу, що виконує функцію енергонезалежного носія інформації (комп'ютерної пам'яті чи нагромаджувача інформації) з довільним доступом.
Приклад вживання

На відміну від дискети, виготовленої на основі гнучкого (лавсанового) магнітного ​​диска, інформація на вінчестер записується шляхом намагнічування шару феромагнітного матеріалу (діоксиду заліза у минулому чи сплаву кобальту тепер), що нанесений на поверхні твердих (алюмінієвих, скляних або композитних) пластин у формі диска.

Походження

англ. winchester

Приклади в інших мовах

англ. random access

Розділи
Варіанти написання
hdd, hard disk drive
Слово додав

Перекладаємо слово вінчестер

накопичувач
7
Ціхоцький Іван 30 грудня 2014
24 жовтня 2019

Віталій Крутько (акумулятор ):

"Рішуче не згоден із твердженням про жорсткий диск. Це слово є прямим перекладом російського «накопитель» і не має жоднісіньких причин для існування в такому значенні.

Жорсткий диск (HDD, SSD, whatever) — це «зберігач», а не «накопичувач». Носій (зберігач) будь-якого штибу має незмінну кількість комірок, які зберігають стан, в якому їх залишено. Нічого не накопичується, не призбирується, не зростає і не більшає. Просто змінюється стан деяких комірок.

Натомість акумулятор (в широкому значенні цього слова) є пристроєм, де чогось час від часу більшає, або меншає. У вузькому розумінні слово акумулятор (електричної енергії) означає вмісник, де електрична енергія запасається саме як рідина чи пісок, вимірювані об'ємом.

Зрештою точний неспотворений переклад англійських слів є саме такий:
accumulator — накопичувач, призбирувач, нагромаджувач
storage — зберігач, комора"

жорсткий диск
2
Ціхоцький Іван 30 грудня 2014
твердокружало
2

Дослівно "твердий диск".
Кружало — диск (r2u.org.ua: кружало ).

твердий диск
1
Ціхоцький Іван 30 грудня 2014
магнітний диск
1
Vitalii Makoviičuk 10 травня 2019
10 травня 2019

Magnetic disc?

13 травня 2019

Не зовсім, бо magnetic floppy disk - не магнітний диск, а тільки дискета.

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
20 вересня 2023

Те саме, що і жорсткий диск
Пропоную поєднати ці дві сторінки.

Чому hard disk drive стали називати антропонімом, який означає рід гвинтівок? Справа в тім, що перший ширений hdd від IBM 1973 року містив 30 магнітних вальців, на кожному з яких було 30 доріжок. Розробників осяїла тотожність цих чисел з мітками .30-30 на набоях для популярної мисливської рушниці від прибутницького товариства Winchester Repeating Arms, тож за цим пристроєм закріпилася назва "вінчестер".

Поділитись з друзями