Значення слова
Формалізм — (формальне ставлення до чого-небудь) формально-бюрократичний підхід до вирішення питань, дотримання зовнішньої форми на шкоду суті справи; Додержування зовнішніх форм чого-небудь, коли про наслідки та їхню доцільність не дбають; Відрив форми від змісту в творах.
Приклад вживання

То ж, не лише на словах дякуйте нашим захисникам! Але й своїм дійсним відношенням до кожного з них.. дідько б побрав усіх отих, чий формалізм остаточно поглинув їхні власні душі та сумління! (Сам собі цензор, або Як рішення ЄСПЛ збурило соцмережі)

Законом найгуманнішої професії медичного працівника є чуйне, уважне ставлення до хворих.. Формалізму і байдужості не повинно бути в медичних закладах (ПОСІБНИК ВОЛОНТЕРА.,"УжНУ").

Походження

OED 1840 англ. formalism., від лат. forma «форма, вид», та formal +‎ -ism. у співвідношенні «суворе дотримання встановлених форм» від формального, та зміною суфіксом -ism (-ізм).

Приклади в інших мовах

іт. formalismo, фр. formalisme, нім. Formalismus

Схожі слова

Перекладаємо слово формалізм

спотворення
1
йночиння
1

невідповідне та /чи неповноцінне виконання, ставлення до тих чи інших вагомих речей, живого, неживого значення.

йноличінь
,
іноличінь
1
спотворінь
1

спотворене відношення/дії/ зі вже уставленого - на якийсь недоречний/свій/інший лад. Наслідки чого можуть бути) непередбачувані відповідно.

інакшочиння
1
спустоличінь
1

спусто- шувати -личину -інь

спусто ли чінь

самообманння
1
інакшочин
1
інакшінь
1
двоякість
,
двозначення
1
якобачення
0
пустотворення
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
21 жовтня

Комісія застерегла від ризиків суто формалістичного сприйняття ідеї правовладдя, що зводиться всього-на-всього до вимоги, щоб на будь-яку дію посадовця публічної влади існував дозвіл у приписах права. «Здійснення влади шляхом корисливого застосування приписів права» (п. 15).,Правовладдя має застосовуватись на всіх рівнях публічної влади (п. 17). (Мірило правовладдя., Venice Commission)

21 жовтня

ФОРМАЛІЗМ (упрощено):
кажуть одне - роблять інше.
Затверджено одне - робиться - інше.
Слова одні - реальні дії інші
ФОРМА, ВИД , личина одна - начиння ж - інше

21 жовтня

невідповідне та /чи неповноцінне виконання, ставлення до тих чи інших вагомих речей, живого, неживого значення.

21 жовтня

спотворене відношення/дії/ з уставленого вже - на який недоречний/свій/інший лад. Наслідки чого можуть бути) непередбачувані відповідно.

23 жовтня

спотворення

Поділитись з друзями