29 квітня Словотвору виповнюється 10 рочків!
Приєднуйтесь до урочистого зідзвону!
Значення слова
Квазіпортальний дольмен — дольмен (частіше ночвоподібний), що має імітацію порталу плиткового дольмена, дуже часто — з імітацією вставленої дольменної пробки, що витесана в матеріалі порталу. З'явилися, швидше за все, на тимчасовому відрізку занепаду дольменної культури, як наївна спроба приховати істинний вхід в дольмен від грабіжників. Культового значення ця імітація, як доведено, не мала — з боку внутрішньої камери дольменів на внутрішній стіні навпроти імітації пробки ніколи імітація її не робилася.
Приклад вживання

Строго кажучи, квазіпортальним можна назвати будь-який дольмен, який має одно з наступних відхилень від канону: вхідний отвір на меншій з двох трапецієвидних плит, а не на більшій, імітацію вставленої пробки на будь-якій з плит дольмена, отвір, спрямований у бік вершини гори (а не навпаки і не у бік джерела води, як завжди). Квазіпортальним також є дольмен з отвором у бічній плиті.

Походження

квазі через російську мову запозичено з західноєвропейських;
нім. quasi «нібито», фр. quasi «майже, мало не; нібито», quasi-, англ. quasi, quasi- походять від лат. qua-si «нібито; майже» з давнішого quamsi. Портал запозичено з французької або італійської м

Приклади в інших мовах

рос. ложнопортальный дольмен

Варіанти написання
дольмен квазіпортальний

Перекладаємо слово квазіпортальний дольмен

paplitan
,
põplitan
2
אלישע פרוש 12 лютого 2021
caplitan
,
cuiplitan
,
coplitan
,
ceplitan
2
אלישע פרוש 12 лютого 2021
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями