В Гуцульщині (с. Уторопи) так називають солону джерельну воду, אלישע פרוש вказає на те, що словом "ропа" крім сольового розчину називали й нафту, а в літературі й новинах часто можна стріти словосполуку "сира нафта".
Якщо ви будете так писати, вас ніхто не зрозуміє, і думки ваші будуть глухі. Я сам не проти переходу на латинку, не подумайте, мене самого мучить ця гидка експансія церкви на алфавіт, що популяризує думку наче від церковників Кирила і Мефодія не було би своєї писемності, хоч є багато свідчень, що у слов'ян була своя писемність, ризи, можливо руни, якби церква не нав'язала своє грецьке письмо, ми би могли мати своє, но й латинка уже краще за всю цю церковщину. Вам напевно як нікому добре знати якими підлими бувають віруючі християни. Латинка це добра.
Але латинок багато, ви не унікальний, є багато систем, і всі вважають свою найкращою. Якщо хочете впровадити латинку, пишіть в офіційні інстанції, домовляйтесь, пропонуйте, щоб це зробили офіційно. Але мучити нас письмом, яке ми не розуміємо, я цього не розумію. Не розумію ніодного слова крем першого та слова чи.
Чому взагалі передавати в літерою f, у мене дійсно фекають і кажуть Киїф, але не по всій країні, та я не за поясненнями прийшов. Як би ви не ділили моє бажання знищити експансію церкви на українську мову, робіть це офіційно - не треба вважати, що якщо своє письмо ви розумієте, розміємо його і ми.
Сл-к Грінченка (http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/52269-ropa.html#show_point) та ЕСУМ (див.).
Слово се має й інші значення ("сукровиця; піт; розсіл; вода соляних озер; ...), та се не має вадити, бо багатозначність слів є звичайна в живих мовах (взяти хоча би англ. oil). Крім того, розвиненість значення "нафта" (в т.ч. значення технічного вжитку) в слова ропа в укр.м. є видно й із його похідних: ріпни́к "робітник, який добуває нафту", рíпниця "мазниця", рóпище "нафтоносний ґрунт".
Проте, за потреби вточнення може бути додано: ропа сира – на позначення суто сировини.
Слова текучка, кип'ячка можна лишити, коли їх уж дають сл-ки, та все ж, радше як тями периферійні, розмовні з огляду на дужу розмитість, просторість значень їх мотиваційних коренів "текти; кипіти" – вони значно поступаються слову ропа співвідношенням стислості до термінотвірної виразності.
Дивно, що українці мали навіть тяму на слово нафта. Багата українська мова :-)
В давнину те слово могло (скоріше так і було) значити речовину, що нагадувала нафту в її розумінні нині (див. й инші значення того слова в моїй змінці) – так часто буває в живих мовах, коли старе слово набуває нових значень з новими реаліями.
Добре.
А ви так дивно говорите, бо ваша рідна мова - русинська, так?
1), нема ниякої такої "русинської мови", є руська мова, що є те саме що "українська мова", хоча я даю перід (надаю перевагу) слову "руська"; 2) дивно говорю? – то в тій моїй змінці то ще не є "дивно"; пишу я так, бо не визнаю офіційного стандарту суч. укр. мови.
З моєю повагою до всіх живих сотворінь і до вас також, ви неправі. Я читав докладну статтю недавну, де показувало, що русинська мова ближча до російської та давньоболгарської мови, ніж до українськї, лексика більше 70% близька до давньої болгарської.
uk.wikipedia.org: Гімн Закарпатської області
Прочитайте хоч гімн Закарпаття про підкарпатських русинів
Хіба це українська мова?
Не треба уподібнюватись до Росії, яка не визнає українську мову мовою, бо чим ми тоді були би кращі за неї? Зосередитись треба на поверненні споконвічних українських територій це Луганськ, Донецьк, Крим, Підкавказзя (Кубань), де дійсно розмовляють українською мовою й по селах досі. Розпорошуючи нашу увагу на боротьбу на заході ми просто не зможемо битися на два фронти.
До речі, статтю я зараз не знайду, але в ній говорилося що за рядом ознак русинська мова має належати до гілки південних слов'ян.
Слову уподобайочка.