Значення слова

Нафта — горюча корисна копалина, складна суміш вуглеводнів різних класів з невеликою кількістю органічних кисневих, сірчистих і азотних сполук, що, як правило, являє собою густу оліїсту рідину.

Приклад вживання

Забарвлення в неї червоно-коричневе, буває жовто-зелене і чорне, іноді зустрічається безбарвна нафта.

Походження

від грец. ναφθα; лат. petroleum. Слово «нафта» походить від грецького νάφθα, яким у давнину звали пальну рідину, вироблювану з нафти.

Приклади в інших мовах

Ісландська: hráolía.

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово нафта

ропа
7

Сл-к Грінченка (http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/52269-ropa.html#show_point) та ЕСУМ (див.).
Слово се має й інші значення ("сукровиця; піт; розсіл; вода соляних озер; ...), та се не має вадити, бо багатозначність слів є звичайна в живих мовах (взяти хоча би англ. oil). Крім того, розвиненість значення "нафта" (в т.ч. значення технічного вжитку) в слова ропа в укр.м. є видно й із його похідних: ріпни́к "робітник, який добуває нафту", рíпниця "мазниця", рóпище "нафтоносний ґрунт".
Проте, за потреби вточнення може бути додано: ропа сира – на позначення суто сировини.

Слова текучка, кип'ячка можна лишити, коли їх уж дають сл-ки, та все ж, радше як тями периферійні, розмовні з огляду на дужу розмитість, просторість значень їх мотиваційних коренів "текти; кипіти" – вони значно поступаються слову ропа співвідношенням стислості до термінотвірної виразності.

кип’я́чка
1
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями