Значення слова
Педосфера — поверхнева оболонка Землі, у якій перетинаються і взаємодіють потоки речовини та енергії, що надходять на поверхню суші: екзогенні та ендогенні, абіотичні і біотичні, природні й антропогенні, з особливим рівнем організації матерії, який в зоні контакту літосфери, атмосфери і гідросфери за активної участі живих організмів визначає формування біокосних природно-історичних тіл (ґрунтового та підґрунтового екоярусів) біосфери, що характеризуються цілим рядом біосферних функцій.
Приклад вживання

Педосфера Землі розглядається як компонент біосфери, який виконує складну загальнопланетарну роль в накопиченні й перерозподілі енергії, створює і підтримує життєво необхідні умови для організмів.

Походження

Від дав.-гр. πέδον, pedon, педон — ґрунт і дав.-гр. σφαῖρα — сфера. Вперше термін «педосфера» був введений у науковий обіг А. А. Яриловим і довгий час сприймався (часто сприймається і сьогодні) як синонім ґрунтового покриву Землі.

Приклади в інших мовах

англ. pedosphere, рос. педосфера

Перекладаємо слово педосфера

оперстя
6

Творено від слова "персть": ґрунт, див. також: [ЕСУМ. Том 4. С. 355] за допомогою префіксу "Об-" у контексті "навколо": [ЕСУМ. Том 4. С. 124] на взір "обвітря": r2u.org.ua: обвітря
Див. також: "ожив'я": біосфера "обвіддя": гідросфера "окам'я": літосфера

18 квітня 2020
30 квітня 2020

Оперстя. Гарно!

30 квітня 2020

Дякую, Цісарю !

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями