Значення слова
Прокси-сервер — обчислювало, служник, а точніше застосунок, який працює в цьому обчислювалі/служникові, що розташовано у всесвітній мережі і що виконує дії посередника переказу відомостей між іншими обчислювалами/служниками. Часто його використовують з метою приховування свого справжнього мережевого розташування(своєї мережевої адреси), вдавання іншої мережевої адреси за свою, умовно кажучи, приховування своєї особи. Знеособлення користувача хоча і використовують найчастіше, але воно НЕ є головним призначенням цієї речі.
Приклад вживання

Для доступу до заборонених джерел і засобів, що їх розташовано у всесвітній Мережі, існує декілька засобів, одним з яких є ...(інослужник).

Походження

proxy - поплічник, посіпака, прибічник, прихильник
server - той, хто прислужує, обслуговує

Варіанти написання
проксі, прокси, проксі-сервер, proxy, proxy-server, прокся
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово прокси-сервер

інослужник
3

Виходячи з того, що server - то є служник / сервер \, а слово proxy означає "прибічник, посіпака, поплічник, прихильник", якщо виходити з того, що воно є чужим служником, працює на когось іншого, то я пропоную саме "інослужник". Приховувати моє ім'я, знеособлювати когось у всесвітній мережі - то є похідною дією від того, що він служить комусь іншому. До того ж він і справді служить іншим - він може переглядати все, що я скрізь нього переказую. І для унеможливлення використання моїх відомостей я мушу вдаватись тайнопису / криптографія \

Бажан Козаченко 29 грудня 2019
28 липня 2022

"іно" що означає?

Проксі радше "доручник" або "заступник", аніж "прибічник". Хоча схоже.

лико́зник
2

бо персональні данні не зникають
твій лик у мережі зник

Oleksandr Šymčuk 11 січня
12 січня

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
18 травня

Скорочення від procurator - повірений, довірена особа

Поділитись з друзями