Значення слова

Спекуляція — див. визначення за http://sum.in.ua/s/spekuljacija. ДИВ. визначення за https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%86%D1%96%D1%8F та https://en.m.wikipedia.org/wiki/Speculation.

Приклад вживання

Переважно спекуляція полягає в позичанні грошей, купівлі активів та боргів при усвідомленні того, що існує великий ризик значних втрат.

Походження

п.-лат. speculatio, ← speculor "глядаю, глядкую, гляджу (по чім/кім)".

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово спекуляція

glẽdanca
2

{ˈɣ̞lʲædɐn.kɐ ~ ˈɣ̞lʲædɑn.kɐ ~ ˈɣ̞lʲi̯͡edɐn.kɐ ~ ˈɣ̞lʲædɐŋkɐ ~ ˈɣ̞lʲædɑŋkɐ ~ ˈɣ̞lʲi̯͡edɐŋkɐ ~ ˈɣ̞lʲædɐŋgɐ ~ ˈɣ̞lʲædɑŋgɐ ~ ˈɣ̞lʲi̯͡edɐŋgɐ ~ ...}.

ЕСУМ І, 532 (гляді́ти): гля́данка "торгівля".

Вибір саме сього слова, себо мотивованого значенням "глядати ( : глядіти)" на позначення тями в комерції йме кілько суттєвих доводів:

1) ідеологічно зумовлені різні конотації, повязані з сим словом у контексті комерції – негативні та нейтральні, ідеологічність яких передбачає субйективність. Попри спосуджене лат. speculatio, в різних мовах суть слова від питомих корін, але всі вони (https://en.m.wiktionary.org/wiki/speculation, див. під Translations: 4., 5.) суть мотивовані словами зо значеннями явно негативних чи, меншми, експресивно-субйективних відтінків; тому їх прикладу не годить слідувати. Хай який погляд на явище спекуляції в яку добу чи за якого режиму державного тощо, слово до сеї тями йме бути нейтрально мотивоване.

2) первісна суть мотиваційно-семантична самого слова speculatio ← speculor (див. дїл "Походження", ту) в контексті комерції є – за галом – праві "глядати ( = "шукати") вигідні джерела збуту". Висто, на щастя, в руській мові є свідчено (див. дане ту джерело ↑) слово з тотожною семантичною мотивацією, тобо від дієслова glẽdati "шукати" з розвитком у значення тями комерційної: glẽdanca. Дане в ЕСУМ його значення є, правда, "торгівля", але воно не конечно є точне. Меншми, про тяму "торгівля" воно не є судне/необхідне, ймемо бо готові слова, питимо <torgoüya, torg>. Ба, й сам прозорий звязок даного слова glẽdanca з glẽdati дає бачити в нім специфічний відтінок того виду "торгівлі", а то праві "глядання [по вигідних джерелах збуту]", а не "торгівля" ("trading"; "commerce") в загальнім розумінні.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями