Значення слова
Синоптик — людина, що займається синоптикою, називається синоптиком. Вона займається вирішенням задачі короткотермінового прогнозу погоди, використовуючи різні методи, наприклад шляхом зіставлення й аналізу синоптичних мап, які дають можливість спостерігати за змінами погоди й оцінювати її майбутні зміни на вказаній території.
Приклад вживання

Цей синоптик такий брехун!

Походження

Сино́птик (др.-грецьк. συνοπτικός — оглядаючий все разом):

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово синоптик

погодорік
3

Людина що передрікає погоду

Михас Туро 1 листопада 2019
погодовказ
2
Sherif Ermachenko 29 вересня 2021
спостережник
1
Andrii Andrii 1 листопада 2019
споглядник
1
Andrii Andrii 1 листопада 2019
погодар
1
Михас Туро 1 листопада 2019
гадун погоди на завтра
1

Сам придумав

6 червня 2023

А чьто яко на позавтра, через два дьни, три дьне, тижьдьнь?

12 квітня 2021

Ще одна бздура по всім критеріям. Почати з того, що словотвірна, дериваційна основа слова ueremẽ є ueremen-. Далі просто не хочу коментувати.

12 квітня 2021

Чим суфікс для професій "-ар" до слова, яке позначає погоду, заважає створити слово, яке позначає професію, пов'язану з погодою? Забагато букв? Ви лайкаєте тільки ті слова, які мають менше 6 букв?

12 квітня 2021

Тобто Ви й далі читаєте що та як собі хочете?
Так, мені менше є до вподоби чуджого походження суфікс -ary. Гадаю, що руська мова має не гірші питомі відповідники. Але менше з тим, кінець кінцем він є ще праслов'янської доби запозичення. Але його стиркання всюди стає приторним и тенденційним. Складається якесь враження намагання мавпувати "германський душок" з -r на кінці ймен діячів. Але, як кажу, менше з тим, я'сми не проти самого суфікса, коли є якась міра в його вжитку. Гірше є, коли його є ліплено ще й неправильно. Я ж Вам показав правильну дериваційну основу – Ви те завваження, як багато йиншого, вспішно йгнорували. И на то мість, у своїм питимім дусі, пустилися до інсинуацій про "кількість букв" и подібне.

17 червня 2021

Ну Ви кажете про неправильність, про основу ueremen, чому ж тоді повість времяних літ, а не повість веременних літ?

18 червня 2021

Yé Uam pro goròx, a Ui mi pro capoustõ. Peny ou toho slôua e <uerèmen->, ne <uerèm->, a cepeiny e <-ary>, ne <-ry>. Uasye <верем'яр> e <uerèmẽry>, cyto e dournica, nepraüilno tuoryene slôuo; uerèmẽ → uerèmen- + -ary dasty: +uerèmenary.

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
6 червня 2023

Гадуни
погоди дуже поширені в європейській частині

Поділитись з друзями