Значення слова
Тоногенез — поява тональності в мові.
Приклад вживання

Тепер у африкаансі можна спостерігати тоногенез.

Походження

Складене слово з гр. τόνος "тон" і γένεσις "виникнення, народження".

Слово додав

Перекладаємо слово тоногенез

тонотвір
,
тонотворення
1
Ярослав Мудров 27 квітня
набуття тону
,
набуття тоновитості
0
або
тононабуття

Макс Мелетень 27 квітня
поява тону
,
поява тоновитості
0
Макс Мелетень 27 квітня
27 квітня

Краще вже тоногенез, ніж отака ганьба

27 квітня

Чим це вже ганьба?

27 квітня

Нащо так калічити мову, що нею вже не можна коротко висловити річ / думку, що її гиншими мовами висловлюють одним словом? Це вже якась неповоротка неоковирна калічна мова, що її всі будуть уникати. А як бути з похідними? Тоногенезний?

27 квітня

Кароліно, приберіть драматичність. Усі аргументи проти перекладу одним словом висував не раз і я, і Олекса Русин, хоча б під "деназалізація - утрата (страта) носовитості" чи "-генез - постання, як постав -ла -ло". Та й похідні до моїх слів я висував не раз, ви можете їх і самі знайти.

4 травня

»Краще вже тоногенез, ніж отака ганьба«

Na praudõ.

4 травня

»Усі аргументи проти перекладу одним словом висував не раз і я, і Олекса Русин, хоча б під "деназалізація - утрата (страта) носовитості" чи "-генез - постання, як постав -ла -ло". «

Ne vadeaty dvie slovie ocremo. Xotcha néyma jadna zamétou i u odino slovo tvoriti. I jaden ‘yasounoc’, bõdy simy, ‘proti’ tvoreigna odinomy slovomy tou bouti ne mogé. Ta i co bui dvoma slovama, tó za pèuno ne bõdé iz slovomy ‘poyava’.

4 травня

⟪I jaden ‘yasounoc’, bõdy simy, ‘proti’ tvoreigna odinomy slovomy tou bouti ne mogé⟫
Поясніть будь ласка вашу думку.

⟪Ta i co bui dvoma slovama, tó za pèuno ne bõdé iz slovomy ‘poyava’.⟫
Хочете сказати, що правильно буде "з'ява"? Дивно, що слово є, але воно не таке поширене, як "поява", хоч і "з'являтися".

27 квітня

4 травня

"Краще вже тоногенез, ніж отака ганьба"

"Нащо так калічити мову, що нею вже не можна коротко висловити річ / думку, що її гиншими мовами висловлюють одним словом? Це вже якась неповоротка неоковирна калічна мова, що її всі будуть уникати".
____
100%, перетворення мови на ганебне одоробло. Під соусом боротьби із запозиченнями роблять мову примітивною і малофункціональною. Звісно, що на такому тлі інші мови виглядатимуть виграшніше.

4 травня

Звідки виглядатимуть? 🧐

4 травня

Скажіть будь ласка, коли ви кажете "чоловік, що сидить на дорозі" замість "сидячий на дорозі чоловік", це теж "роблять мову примітивною і малофункціональною"?

тонопліддя
,
звукопостання
,
співопліддя
0
Kuľturnyj aborihen 27 квітня
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
27 квітня

А де п. Поруш? Цікаво, чому не пише, що треба цю сторінку изтерти, бо вже є -генез?

4 травня

Vidjõ bo yõ agy tepervy. I tac, slied e naiti teaclo slovo za ‹•genesis›, a tam ouge bõdé i ‹tononesis› i ‹ontogenesis› i use inche iz ‹•genesis›.

4 травня

Я думаю не вийде знайти такого слова, бо "генез" має силу значень, які одним українським годі передати, та й коли цей відповідник і знайдеться, то слова з ним в українській будуть сидіти "не на своїй тарілці".

Поділитись з друзями