Значення слова
Декре́т — постанова президентської, урядової, іншої найвищої виконавчої влади з якого-небудь питання, що має таку саму силу, як і закон; (розм.) те саме, що декре́тна відпу́стка.
Приклад вживання

В той день, як він [король] мене сюди [у темницю] закинув, в той самий день він підписав декрет, що він касує і тортури, й страту в своїй державі. (Леся Українка)
Використання прапорів у церковних процесіях в українських храмах зафіксоване декретом короля Зигмунда I Старого, який було видано ще 1512 року.
Хтозна, чи пішла б вона два тижні тому до поліклініки взяти відпустку, якби товаришки мало не силоміць випхнули: – Тобі давно вже треба в декреті бути, а ти на роботі крутишся! (Б. Антоненко-Давидович).

Походження

лат. dēcrētum «постанова» пов’язане з dēcernere «вирішувати», утвореним за допомогою префікса dē- від cernere «враховувати, помічати, вирішувати», спорідненого з гр. κρίνω «відділяю, вибираю, вирішую», гот. hrains «чистий», лит. krìjas «обід решета», лтс. krija «луб», псл. *krajb, укр. край

Слово додала

Перекладаємо слово декре́т

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
20 жовтня

vuisõd

/ˈβ̞ɘsʊd, ˈβ̞ɤsʊd/

___
Ceasty ‹-sõd› porœun. is dœn. ‹dom› "decree", a ‹vui-› is ‹de-› u lat. ‹decretum›, a zagalomy slovo ‹vuisõd› u znacyeinïé "decree = decretum ≈ decision" is ‹vuisõditi› "bestimmen" u Gelexœuscoho (I, 89: ‹ви́судити›, vidyi tam bœlxe).

20 жовтня

+

20 жовтня

Do réci, ceomou'ste poceali poznaciati pristaunoe /w ~ β̞/ pèred ‹ui›? Pèredye ge pisaste, cyto ne poznaciaiete prothezui na pisymé.

21 жовтня

Гм, як покумекати, то дійсно, судьба ≈ доля, тобто змисли суть схожі.

Поділитись з друзями