Значення слова
Фро́нда — громадсько-політичний рух проти абсолютизму у Франції середини XVII ст.; взагалі будь-яка опозиція на ґрунті особистих мотивів, вияв непослуху, намір суперечити, завдавати неприємностей кому-небудь, критикувати когось, щось.
Приклад вживання

Йому довелось тікати після кривавого приборкання фронди, яка за роки боротьби так і не спромоглась повалити абсолютизм. (О. Ільченко)

Під залізною рукою Богдана Хмельницького запорожці були слухняним знаряддям українського уряду й не втручалися ні в яку політику. Всякі прояви непослуху або фронди він карав дуже рішуче.
“Конструктивна опозиція” – суто український винахід, який означає на практиці можливість легкої словесної фронди на тлі жорсткої прив'язаності до влади в речах принципових.

Походження

фр. Fronde «опозиційна партія при королі Людовику XIV» < fronder «критикувати; кидати каміння з пращі», fronde «праща» < fonde «обґрунтований» < лат. funda «праща» (‹ fundo «кидаю, метаю»), яке достовірної етимології не має;
пов’язується з гр. σφενδόνη «праща; камінь для пращі» ~ σφόνδυλος, σπόνδυλος «хребець» < піє. *sp(h)ed-/sp(h)end- < *spе̄(i)-/spĕ- «тягнути, натягувати» (пор. укр. спина́ти);
існує також думка про спільне середземноморське або малоазійське походження латинського і грецького слів.

Слово додала

Перекладаємо слово фро́нда

опірʼя
1
Роман Роман2 20 вересня
20 вересня

це скоріше плюмаж

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями