Значення слова
Гедонізм — філософський напрям етики, який вважає радість від фізичного задоволення найвищим благом і умовою щастя у житті.
Приклад вживання

Поняття гедонізму (у визначенні Епікура) використовується для опису матеріально орієнтованого, корисливого погляду на життя.

Походження

The name derives from the Greek word for "delight" (ἡδονισμός hēdonismos from ἡδονή hēdonē "pleasure", cognate via Proto-Indo-European swéh₂dus through Ancient Greek ἡδύς with English sweet + suffix -ισμός -ismos "ism").

Приклади в інших мовах

Ісляндська: sældarhyggja.

Слово додав

Перекладаємо слово гедонізм

удові́льство
3

Вдовольнятись + -ізм (процеси)

Andrii Andrii 29 жовтня 2019
solodéystuo
3

← solodéy "любитель насолоди, гедоніст" (ЕСУМ V, 348, під <солод>: солодій "той, хто любить солодке; онаніст"; се слово ліпше годить про тяму "гедоніст", ніж "онаніст") + -stuo. Слова <гедонізм, гедоніст> суть від грецького ἡδονή "насолода", яке саме є від ἡδύς "солодкий" (у прямим та перенесенім значеннях).

אלישע פרוש 23 травня 2021
31 жовтня 2023

Либонь, ліпше насолодництво, від "насолода", бо солодійство - це вже гарний відповідник до мастурбація , а ця тяма не сильно в'яжеться з тямою гедонізм, бо гедонізм - це більше про задоволення, насолоду тут і зараз, без міркування над негативними наслідками. Обжертися солодощів, випити алкоголю, витрачати свої ресурси лише на розваги - це все стосується гедоністичного способу життя.

1 листопада 2023

<солодійство - це вже гарний відповідник до мастурбація >

Né.

1 листопада 2023

+++

удоволля
0

Від "вдовольнятись".

Andrii Andrii 20 жовтня 2019
удовольність
0
Andrii Andrii 20 жовтня 2019
насолодництво
0
Carolina Shevtsova 31 жовтня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями