Коли звісток чи відомостів немає чи їх не вистачає, то звичайною людською мовою так і кажуть: звісток / відомостів немає / не вистачає, недостатні звістки / відомості. Ви, як і Роман, бачиться, поганої думки про дотепність людей, що жили давніше. Перве як вигадувать нове слово, спитайте себе спочатку, чи давніші люди справді не знали такого явища, щоб не назвать його якось.
Ви, на жаль, не товмачите вмісту словниць як годиться. А треба зважать на: рік видання словниці, звідки родом її творець, які є на її одгуки, чи багато инших словниць із цим словом чи частиною слова, чи є воно (вона) особливо в Грінченковому "Словарі..." тощо.
І ваше "натомість" теж галицьке слово. У мене почуття, що ви рідко чуєте живу народну українську мову, як чуєте її взагалі. То хоч би класиків читайте.
《Поки ж для початку можу дати https://new.mmf.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2017/11/Discrete_Math.pdf (1.9.47, 1.9.48 і 1.9.49)》
Я просив вас довести, що множінням на нуль можна дістать щось одмінне од нуля, а ви мене одсилаєте на книжку з математики. Ви справді сподіваєтесь, що я сам ськатиму там одповіді? Я не буду цього робить. Шануйте чужий час.
+++