Значення слова

Бібліотека — виховно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних знадобів, проводить їх опрацювання і відображення у збірниках, створює відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів.

Приклад вживання

Бібліотека – скарбниця всіх багатств людського духу.

Походження

грец. βιβλιον − книжка і θηκη − сховище, скриня

Слово додав

Перекладаємо слово бібліотека

книгозбі́рня
33
книгарня
10
knigynica (cunigynica)
6

Вимова: {ˈknɪ͡ɘʒnɪ̠t͡ɕɜ ~ ˈkˠnɪ͡ɘʒᵊnɪ̠t͡ɕɜ}.

Субстантивація чепенем *-ika => *-ица ("-иця") зо значенням "приміщення, склад, містилище й под." (див. приклади ниже) прикметника *knig-yn- "книжний", себо: *"книжне приміщення".
Приклади з чепенем "-ица" в значенні "містилище, склад, приміщення:
виньница "винний склеп", вапьница "банка з фарбою, на фарбу", духовьница "невелика будова для церковного надіб'я", житьница "житниця (*"приміщення під жито"), кадильница "кадильниця (надіб на кадило)", коровьница "коровник, приміщення для корів", книжьница "βιβλιοθήκη, bibliotheca", медвьница "склеп на мед і вино", ризьница "скарбниця", таиньница "скарбниця", учительница "школа, училище", чьрвильница "приміщення для фарбування" тощо.

книгосхов
5
збірня
5

бібліотека сьогодні це не тількі про книги. Наприклад бібліотека гуди(музики), бібліотека ігр й так далі. Як переклад саме основному варіанту книгозбірня дуже влучно, але у більш широкому сенсі пропоную таку иншину.

книжня
3
книгівня
3

Це краще й коротше, нiж книгозбiрня

книгоскриня
2
книгосховня
2
книготека
2

Найвдаліший наразі переклад слова бібліотекар − книготекар, тому бібліотека − книготека виглядає логічно. Так-так, тека з грецької, але то старе слово, можна використовувати нмсд.

бібліотека
1

У всіх країнах так.
Ще можна ВИХВЛИЙОТЕКА - приведено до української питомої форми (Іван а не Ібан, Василь а не Басиль) (жарт)

книговня
1
лібрарня
1
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
2 грудня

Книжна крамниця - книгарня
Бібліотека - книгівня

Поділитись з друзями