Значення слова

Кшталт — синонім словосполучення на зразок.

Приклад вживання

У казармі, за величезною грубою, щілина між грубою і стіною, коли з боків завісити ряднами, являла собою щось на кшталт кімнатки.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово кшталт

подоба
18
кшталт
15

Це українське слово, тут нема чого перекладати.

узір
13

Давнє слово. Є й у Грінченка.

зразок
12
ге, ги (ге й)
12

За товк "типу; на зразок; на кшталт; ніби; мов; як; подібно до". Частка, що длить (продовжує) прасл. *he (*e з придихом) - первісно казальна (або й казально-питальна) частка, що такоже стойить у руських словах: ген (*he-n-o-), гев (корочене від *гево, *he-o, [w] є, віді, епентеза), гесьде "он (воно) де, отут" (*he-sy-de), геть (корочене від *гето, *he-to, первісно яко дуже казання на річ *"саме те" → "зовсім"); ще в блр. гэта (*he-to), вят. это (*he-to), сбхв. evo (*(h)e-{w}o). Себо пратовк *he є *"так; як", а потім у функції порівняльній. Твар ги чи ге й слід давати там, де контекст передбачає підсилення "{точно} так, як і" й под. Де зміст є просто "типу, на зразок/кшталт, як" і под. радше дати: ге. Частка ся є широко знана в закарпатських говірках. Див. про єї ще на ЕСУМ: гей2 (правда, друга частина про лядський уплив є там байка сивої кобили).

копил
9

[Всі] на один копил зшиті (зроблені, скроєні і т. ін.) — про людей, предмети з однаковими властивостями, якостями, формою (частіше з недоліками). В Січі.. довкола великого майдану розташувалися курені, побудовані всі на один копил (Петро Панч, Гомон. Україна, 1954, 226). sum.in.ua: kopyl

mésto, mésty
4

ЕСУМ (місто): місто "замість; ніби". Товк, виниклий на живім тлі рус.м., адвербіалізацією йменника місто "місце (place)" перетовком меджитягу зраку (моделі, формули) "{що?} місто {чого?}" - ≈"що може бути на місці чого; що-1 може заступити / заступає що-2" → "що є ніби/як/типу/на зразок/кшталт чого", або: "що є/стоїть не місці чого". Див. ЕСУМ: місто. Також може йти рівнозначник мість (і його говірний устний твар: [місь]).

шиб
4

http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/65729-shyb.html#show_point
Означає подобу, фігуру, образ, схожість, подібність до чогось.
"Щось на кшталт дерева" = "щось на шиб дерева".

стать
4

У казармі, за величезною грубою, щілина між грубою і стіною, коли з боків завісити ряднами, являла собою щось на стать кімнатки.

штиб
2

ШТИБ, те саме, що кшталт.
sum.in.ua: shtyb

ніби(ниби)/(не)наче/(не)мов
2
вигляд
1
як
1
схоже на/до
1
na
1

Онишкевич (І, 459): на "2. у зн[ахіднім відмінку] вказує на спосіб вираження відношення до чогось 'у формі', 'у': на звізди ("на зразок, у формі, на кшталт зірок"), на квіти, на колосся, на крильця.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
28 жовтня 2019

Українська мова співуча,а це чуже і не приємне

Поділитись з друзями