Значення слова

Кшталт — синонім словосполучення на зразок.

Приклад вживання

У казармі, за величезною грубою, щілина між грубою і стіною, коли з боків завісити ряднами, являла собою щось на кшталт кімнатки.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово кшталт

подоба
18
кшталт
15

Це українське слово, тут нема чого перекладати.

зразок
13
узір
13

Давнє слово. Є й у Грінченка.

ге, ги (ге й)
12

За товк "типу; на зразок; на кшталт; ніби; мов; як; подібно до". Частка, що длить (продовжує) прасл. *he (*e з придихом) - первісно казальна (або й казально-питальна) частка, що такоже стойить у руських словах: ген (*he-n-o-), гев (корочене від *гево, *he-o, [w] є, віді, епентеза), гесьде "он (воно) де, отут" (*he-sy-de), геть (корочене від *гето, *he-to, первісно яко дуже казання на річ *"саме те" → "зовсім"); ще в блр. гэта (*he-to), вят. это (*he-to), сбхв. evo (*(h)e-{w}o). Себо пратовк *he є *"так; як", а потім у функції порівняльній. Твар ги чи ге й слід давати там, де контекст передбачає підсилення "{точно} так, як і" й под. Де зміст є просто "типу, на зразок/кшталт, як" і под. радше дати: ге. Частка ся є широко знана в закарпатських говірках. Див. про єї ще на ЕСУМ: гей2 (правда, друга частина про лядський уплив є там байка сивої кобили).

копил
9

[Всі] на один копил зшиті (зроблені, скроєні і т. ін.) — про людей, предмети з однаковими властивостями, якостями, формою (частіше з недоліками). В Січі.. довкола великого майдану розташувалися курені, побудовані всі на один копил (Петро Панч, Гомон. Україна, 1954, 226). sum.in.ua: kopyl

mésto, mésty
4

ЕСУМ (місто): місто "замість; ніби". Товк, виниклий на живім тлі рус.м., адвербіалізацією йменника місто "місце (place)" перетовком меджитягу зраку (моделі, формули) "{що?} місто {чого?}" - ≈"що може бути на місці чого; що-1 може заступити / заступає що-2" → "що є ніби/як/типу/на зразок/кшталт чого", або: "що є/стоїть не місці чого". Див. ЕСУМ: місто. Також може йти рівнозначник мість (і його говірний устний твар: [місь]).

шиб
4

http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/65729-shyb.html#show_point
Означає подобу, фігуру, образ, схожість, подібність до чогось.
"Щось на кшталт дерева" = "щось на шиб дерева".

стать
4

У казармі, за величезною грубою, щілина між грубою і стіною, коли з боків завісити ряднами, являла собою щось на стать кімнатки.

штиб
2

ШТИБ, те саме, що кшталт.
sum.in.ua: shtyb

ніби(ниби)/(не)наче/(не)мов
2
вигляд
1
як
1
схоже на/до
1
na
1

Онишкевич (І, 459): на "2. у зн[ахіднім відмінку] вказує на спосіб вираження відношення до чогось 'у формі', 'у': на звізди ("на зразок, у формі, на кшталт зірок"), на квіти, на колосся, на крильця.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
28 жовтня 2019

Українська мова співуча,а це чуже і не приємне

Поділитись з друзями