Значення слова
Келія — спеціальна кімната, чи будинок, в якому мешкають ченці в монастирі.
Приклад вживання

У разі браку приміщення в загальному монастирському будинку кожному ченцю дозволяється будувати в монастирі особливу для себе келію на власні кошти, згідно з існуючими правилами.

Походження

The word cell comes from the Old French celle meaning a monastic cell, itself from the Latin meaning room, store room or chamber.

Приклади в інших мовах

Анґлійська: monastic cell.

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово келія

cléty cerncya
3

Від друс. слів клѣть "кімната, приміщення" (крім інших значень; також нині в укр.: кліть є зокрема й "комора, приміщення", див. ЕСУМ) та чьрньчии "чернечий", що фонетично дає в укр. форми (інваріантні): [ченчий~черенчий].

אלישע פרוש 21 жовтня 2019
30 квітня 2023

клети цернʼя?

cléty inwcsca
3

Від друс. слів клѣть (диви змїнку під "кліть ченча") та иночьскъи "чернечий", що в укр. фонетично дає: [иніцький] з [и~і] після приголосного, та [ніцький] після голосного на кінці попереднього слова. Друс. слово иночьскъи є прикметник від іменника инокъ (в укр. би відповідало: [инік] – після приголосного, [(й)нік] – після голосного) "монах", від кореня *ин- "один", гр. μόνο- + суф. *-ок-, аналогічний до грец. -αχος в μοναχός.

אלישע פרוש 21 жовтня 2019
inwcynia
,
inocya
2
אלישע פרוש 12 лютого 2021
12 лютого 2021

Поясните?

12 лютого 2021

Субстантивація прикметника *inwcy з ад'єктивним суфіксом -y- (знак "чий?") від іменника inwc "монах" для форми inocya, та суфіксом -yn- для inwcynia

14 лютого 2021

Іnwcy це иніч, а inwcynia це инічня? Не зрозуміло.

затвір
1
Andrii Andrii 16 жовтня 2019
30 квітня 2023

Однозначно підтримка
goroh.pp.ua: Затвор

Василь Кривоніс 25 січня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями