Значення слова
Кетчуп — соус, до складу якого входять томати, оцет, сіль, перець та інші спеції.
Приклад вживання

У найстаріший збережений рецепт кетчупа томати не входили, соус готували з анчоусів, волоських горіхів, грибів та квасолі, змішаних зі спеціями, часником і вином.

Походження

англ. ketchup з кит. 鮭汁 kōe — лосось або сьомга і tsiap — соус

Розділи
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово кетчуп

помідорник
3
Петро Пшеничний 11 листопада 2015
27 березня 2021

До періоду СРСР українці не називали помідори помідорами.
http://hrinchenko.com/

27 березня 2021

Добродію, Вас у інтернеті "забанили"? Не можете відкрити українсько-російські і російсько-українські словники, написані до пори Сталіна і прочитати їх? Якщо Ваша ласка, назвете словник до 1919 року, який засвідчить, що українці звали цю рослину помідорами? А ще поясните, чому словники дають геть инше наймення?

31 березня 2021

А чого незрозумілого? Дивлюсь корпуси, у яких авторів у яких текстах, потім дивлюсь у Словник Грінченка, побудований на мові селянства, роблю висновки. Не у вакуумі живу - якщо яке слово ніколи не лунало з уст людини, а є хіба в книжках, то нетяжко призру на нього дати, щоб потім пошукати.

томатник
2

Основа цього соусу - томатна паста, яку готують із свіжих соковитих помідорів або ж томатів. Саме так європейці скоротили мексиканську назву рослини "чі-томатль". Колумб привіз томати до Іспанії та Португалії вже в 1498 році, з того часу вони поступово входять до основного раціону більшости народів. Томати свіжі, смажені, тушковані, квашені, мариновані... Віват Томатам! Тому вважаю цілком слушно назвати кетчуп "томатником", адже ця лексема виражає його якости найповніше.

Павлина Розумець 18 травня 2021
лососиво
1

Від китайського прабатька назви: kое "лосось".

Danylo Shelest 12 квітня 2020
помідора
0
Lad Yasen 23 січня 2015
помсоус
0
Helena Sz 8 січня 2018
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями