Значення слова
Регламентація — сукупність правил, що регламентують, регулюють, обмежують чию-небудь діяльність. Дія за значенням регламентувати. http://sum.in.ua/s/reghlamentacija.
Приклад вживання

Така жорстка регламентація пояснюється просто: щоб виключити фальсифікацію голосувань, в тому числі через стороннє втручання.

Походження

Від фр. règlementation - регулювати. Від іє. кореня *reg- - рухатись прямою лінією.

Варіанти написання
реґламентація
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово регламентація

правило
6
Vadik Veselovsky 16 вересня 2019
16 вересня 2019

з наголосом на И

18 вересня 2019

+

вчора 00:32

Загально якось

правилитва
3

правили́тва, прави́литва.
Голосувавши й за дане ту "прави́ло", я бим, усе же, хотів простерети слово з особитим тваром, ріже різнити тяму "регламентація" від просто "правила" (чи то вже з наголосом на "и́" чи на "а́"). Атьже за складного правослів'я нині може ким бути метано проти близости слів "пра́вило" та "прави́ло" (які, паче, вже ймуть свої товки). Тяма "регламентація" йме нині вузький товк, а тому й слово є для його радше вкреме.
Кін -ація (лат. -atio) каже на ймя дії. А кін -ило (правило) значить, зазвичай, знаряддя, оруддя – те, чим чинять, конають, рядять. На ймя дії (чи дію в имени) кажуть и з окрема такі ягельські слова за тяму "регламентація": rulemaking, regulatory activity, regulatory actions, regulation, де -making, activity, actions, та кін -tion кажуть на дію.
Йдучи з того, я, через проміжне відименне дієслово *правилити (від *правило), творив дальше віддієслівне ймя правилитва, з чепенем -тва, що часто руській (та загалом слов'янських) разить имена дії (ловитва, гонитва, жатва, молитва...).

אלישע פרוש 18 вересня 2019
вчора 00:35

якийсь романотвір))
Я розумію що від прав-и-ЛО, та думаю, що щирі вкраїнці так би не казали, а якось скоротили. Може правитва чи правліж.

вітчина
0

Від давньоруського отьчина «правила, обычай отцов».
http://oldrusdict.ru/dict.html

правилля
,
правліж
0

від правило

Carolina Shevtsova вчора
правилування
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями