А децентралізація - знеосередження влади.
Розумію, що словотвір вельми довгий та незграбний. Проте можна створити щось цікавіше на основі слова "влада".
Пропоную розглянути формування такого утямка, що відповідає слову "централізація". Центр - це середина (всі пропозиції були стосовно "серед") Приросток "о-" означає охоплення предмета дією, при формування інфінітива - "осередити". Тобто, навколо середини зробили осередок. Приросток "з-" показує рух докупи в інфінітиві "зосередити". Зосередити - це подієприсудник,якому відповідає подієназивник "зосередження", зосереджувати - дієприсудник з відповідним дієназивником - "зосереджування", наслідок події - "зосереджа". Відповідно до ДСТУ, слова з наростком "-ція" не можуть показувати дію або подію. Тому слову "централізація" відповідає наслідок події. В наведеному прикладі:"У державі відбувається централізація влади" мова йде про дію, що відбувається. Тому приклад має бути: "Держава зосереджує владу", тобто її централізує.
Дія -зосереджування, подія - зосередження, наслідок - зосереджа.
Зосередній — централізований; зосередник — централізатор (людина, яка займається централізацією); зосереднити — централізувати
Як на мене, осереднення співзвучно із словом середній, тобто осереднення можна вважати зведенням всього до середнього рівня.