Значення слова
Білет — багатозначне слово. http://sum.in.ua/s/Bilet https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%BB%D0%B5%D1%82_(%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F).
Приклад вживання

Казначейські білети - нерозмінні на валюту, золото паперові гроші, що випускаються казначейством, як правило, для покриття бюджетного дефіциту.

Походження

від фр. billet через нім. Billett або пол. bilet.

Розділи
Варіанти написання
бїлет
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово білет

квиток
6

Досить послідовно вживати і нема проблем.

Vadik Veselovsky 1 вересня 2019
7 листопада 2019
пропусник
3
Василь 9 жовтня 2019
бу́ча
1

Французьке billet походить від латинського bulla, те ж від праіндоєвропейського *bew-, що в мові праслов'янській дало *bučati ("вити; ревіти"), з приведенням до української форми — "бучати".
Пор.:
Чеською: bučeti
Полабською: b'aucĕ
Польською: buczeć
Словацькою: bučať
Нижньолужицькою: bycaś
Верхньолужицькою: bučeć
В мові українській є у формі "бу́ча", тобто українське "буча" етимологічно є українським давнім братиком французького слова "billet".

І може комусь збільшення значення окрім "шуму, тривоги" до тями "білет" здасться марною, згадаймо з чим пов'язана у нас сесія і захист – з тим же ґвалтом, тривогою тощо.
Як на мене, слово "була" цілком доречно буде розширити до значення "екзаменаційний білет", це ж дозволить рідкісному зараз майже не вживаному (а тому під загрозою зникнення) слову, яке доходить ще до праіндоєвропейських часів, укорінитись у мові сучасній з розширеним значенням.

листина
0

ЕСУМ подає "листина" як синонім до "лист". Оскільки білети в більшості (первинно) робляться на папері, то можна розширити значення до квитка.
Схоже до чеського lístek та словацького lístok.

Anton Bliznyuk 1 грудня 2021
явля
,
явник
0

Те, що являють, показують, використовують. Що має бути побаченим.

Oreksanduru 24 травня 2022
залік
0

Те саме, що "квиток".

Oreksanduru 5 серпня 2022
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями