Значення слова
Фальстарт — передчасно взятий старт ким-небудь із учасників змагання. Невдала спроба почати що-небудь.
Приклад вживання

Після третього фальстарту кенійця було дискваліфіковано.

Походження

англ. false start, букв. «неправильний старт"

Розділи
Варіанти написання
фальшстарт
Слово додав

Перекладаємо слово фальстарт

хиборуш
3
Volodymyr Khlopan 20 березня 2023
20 березня 2023

Дивно звучить, особливо з таким наголосом.

20 березня 2023

+

22 березня 2023

23 березня 2023

-
Слово калькує німецьку калькуванням церковнослов'янського складального словотворення через афікс -о-. Це мовний покруч, що не має ніякого відношення до вкраїнської мови.

хи́бний руш
1
Невідь Хто 20 березня 2023
завчасний початок
,
заранній початок
0
Володимир 195 23 березня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
20 березня 2023

Дивно, гадав, що це від німецького "Fehlstart".

20 березня 2023

Слово має два дуже різних значення, тому розділіть їх будь-ласка. Це слово змініть на "фальстарт(у змаганнях)" і вилучіть звідси друге значення. Це друге значення можете додати як "фальстарт(невдала спроба)".

23 березня 2023

Ті "різні" значення суть різні лише на поверхні, та внутрїшньо тїсно повязані через метафору: значеннє "невдала спроба" виникло метафорою значення "хибний старт бїгу в змаганнї", отже одно значеннє ту не могло постати без другого.

22 березня 2023

На жаль не бачу гарних перекладів і в самого нічого хорошого не виходить ☹️

23 березня 2023

אלישע פרוש, та я ж не проти, але коли мотивації і контекст починають достатньо різнитись, то вже і метафора не працює. Ось контекст фальстарту у змаганнях. Що маємо? Змагання, правила, порушення правил, дискваліфікація. Контекст фальстарту як невдалого починання у житті: нічого із попередніх чотирьох не є обов'язковим, і ймовірніше відсутнім.

23 березня 2023

Йдеться не про змагання, невдача не через порушення правил, і найголовніше: невдача не призводить до виключення із гри. Для мене цього всього досить, і я вважаю що розділення цих значень дозволить знайти точніші відповідники для кожного окремо. Власне, це є основна причина чому я би хотіла їх розділити.

23 березня 2023

Хоча... я не знаю до якої міри друге значення фальстарту вживається в українській.... Може воно нам і не треба. Тому досить значення що є тут, тільки звузити його що це фальстарт у змаганнях.

Поділитись з друзями