Значення слова

Ґестхаус — гостьовий будинок, малий приватний готель, власники якого, як правило, проживають у ньому ж.

Приклад вживання

Ґестхаус не означає, що це "дешево", трапляються достатньо дорогі ґестхауси, але в середньому вартість розміщення за добу коливається від 80 до 300$ за номер.

Походження

англ. guesthouse - дім для гостей

Варіанти написання
ґест
Слово додав

Перекладаємо слово ґестхаус

гостівня
14
гостьовий дім
3
підгостівня
2
гостівник
1
гостедім
1
підбі́чня
1

Підбі́чний – находящійся подъ бокомъ. Слово підбічний є у більшости словників: Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко), Словник українсько-російський 1927р. (А. Ніковський) і т.д.
Ми говоримо про "готель, власники якого проживають у ньому ж". Цебто туристи/гості винаймають частину будинку (кімнату) для проживання деякий час, де водночас під боком залишаються жити й власники (господарі) самого будинку. Гиншими словами для господарів туристи є підбічними мешканцями (ті, що під боком), а для туристів — господарі. Взаємовигідна підбічність породжує й невисоку вартість проживанння у підбічному готелі (або підбічні).
Вживання: Підбічня не означає, що це "дешево", трапляються достатньо дорогі підбічні будинки, але в середньому вартість розміщення за добу коливається від 80 до 300$ за номер.

житловиця
1
ґаздинок
1
гостьовий будинок
0
за́їзд
0
мотель
0
гости́ний дім
0

Є у словнику "Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов)".

завіта́льня
0

Завітальня — малий приватний готель, власники якого, як правило, проживають у ньому ж. Тобто людина не орендує приміщення, а завітає до його власників на деякий час.

хатиба
0
житловинок
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями