Значення слова
Ківі — молодий фрукт, що з'явився тільки в середині 19 століття в результаті окультурення актинідії приємної Actinidia deliciosa, ліани з роду актинідієвих садівником-аматором з Нової Зеландії Олександром Еллісоном.
Приклад вживання

З'їж ківі і помовчи.

Походження

Назву дав новозеландський селекціонер А. Еллісон за схожість до птаха "ківі"

Приклади в інших мовах

датс. kiwi, kiwifrugt

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово ківі (фрукт)

гря́ник
8

Від "гряний" — "зелений" (r2u.org.ua: гряний, слово дійшло до нас ще з праслов'янської мови від *grěnъ https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstruction:Proto-Slavic/grěnъ, яке розвинулось з праіндоевропейського "gʰreh₁-", звідти й ангійське "green").
Сей новотвір дозволить нам відрізняти ківі (фрукт) від ківі (птаха) а також відмінювати слово (бо "ківі" з кінцевим [і] відмінювати неможливо)

26 квітня 2023

+

кавунчик
0

Коли почали продавати ківі в Америці, вони не були настільки популярні, як зараз, тому що їх тоді називали "китайськими агрусами", що звучало не дуже апетитно для американського споживача. І тому маркетологи вирішили заради піару перейменувати цій фрукт. Серед цих кандидатів була назва "melonettes" через схожість на кавуни. Ось тому я переклав це як "кавунчики" і вирішив назвати цей фрукт ось так.

Алманбет Джанишев 25 квітня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
26 квітня 2023

До Чистилища

Поділитись з друзями