Значення слова
Скрапбукинґ — метод збереження спогадів за допомогою створення книги-пам'яті на основі старих фотографій та інших артефактів.
Приклад вживання

Ідея скрапбукинґу сягає корінням у давнину, адже записні книжки, журнали або інші форми записів, втілених на єдиному просторі, були присутні майже у всіх культурах.

Походження

англ. scrapbooking, від. scrapbook: scrap — вирізка, book — книга, букв. «книга із вирізок»

Слово додав

Перекладаємо слово скрапбукинґ

витинанка
11
Lida Dmytriv 20 грудня 2014
29 травня 2017

Цілковито невідповідний термін, бо зовсім не передає суті такого заняття.

30 травня 2017

Чому? Що Въı бачите яко суть сього слова? "Заняття" ― дивно, чому не почато словом scrapbook, ат’же scrapbooking йде вѡд нього, не на опакъı.

3 червня 2017

Теж не погоджуюся. Витинанка -це папір, вирізаний певним чином, так, щоб утворився візерунок чи зображення. Книжка ж, про яку йдеться, є аплікацією, збіркою вирізок

4 червня 2017

Я певен, в україньских слѡвниках десь точно є запорошено слово, чи й не одно, для цього поняття. Найліпшим для цього є етимологічний слѡвник україньскої мови, бо там зазначено чи не всі слова й їх рѡзні форми, засвідчені на териториї України, й говѡркові, й там є видно, чи слово є чуже або словяньске. Тому ліпше було б ити не вѡд чужого слова й до нього гадати слово, як чинять тут, а бадати слѡвники по словах, які б могли гѡдно заступити чужі.

збиранка
4

Книжка - збиранка

сокровенник
2
Olena Silence 7 березня 2017
29 травня 2017

"сокровенник" це не метод, а результат

30 травня 2017

Звуково дужче росийсько-церковнословяньскішого твару ніж тсей є годі явити. Се росийскою кажуть "сокровенный". Спѡльнословяньске съ- є в україньскѡй мові з-, не со-, а корінь кръв-/кръı є в україньскѡй мові кръıв/кръıй- (в чинному правописі на містці <ъı> є <и>). Отоже, україньска здѡб (форма) тут буде: зкръıвенник. Тепер можемо бачити його невдалѡсть. Тай сам змъıсел тайности, приватности на мою думку не є найголовнішим у понятті, въıраженому в англ. scrapbooking; змъıсел тайности й приватности в сім понятті рине зѡ субйєктивного сприняття речи, а тут слід передати функційну (дієву) пѡдстату. Се є те саме, коли звати vacuum-cleaner не за його дією (функцією), но тішить бо нас чистъıми кѡмнатами.

витинання
1
Олег Федорчук 29 травня 2017
літопис
1

Наприклад, родинний літопис.

Тарас Криця 25 червня 2017
щоденникування
1
S. Velichko 25 червня 2017
вирізкозбирання
1

scrapbook - збірка вирізок

S. Velichko 25 червня 2017
архівація
0
PR 29 травня 2017
книгоскринярство
0

книгоскринярство... scrapbook - книгоскринька; займатися скрапбукінґом - книгоскриняти

S. Velichko 23 жовтня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями