Значення слова
Сугестія — жанрова специфіка літератури, базована на нюансованій тональності, додаткових смислових натяках, передчуваннях. Звернена до емоційної сфери, до підсвідомості, вона навіює читачеві думки і переживання письменника.
Приклад вживання

Підвалини розуміння сугестії в українському літературознавстві закладав І. Франко («Із секретів поетичної творчості») на підставі тлумачення «верхньої» і «нижньої» свідомості, запозиченого у німецького вченого М. Дессуара. І. Франко вважав, що поет творить у непритомному стані, «задля доконання сугестії мусить розворушити цілу духовну істоту зворушити своє життя, напружити свою уяву, пережити все те, що хоче вилити в поетичному творі, пережити якнайповніше і найінтенсивніше.

Походження

лат. suggestio, від suggero: навчаю, навіюю; дослівно "навіювання"

Приклади в інших мовах

англ. suggestion
нім. Vorschlag
пол. sugestywność
франц. suggestivité
рос. суггестия

Слово додав

Перекладаємо слово сугестія (література)

tourifo
4

Вимова: {ˈturɪwɔ, tuˈrɪwɔ}.

ЕСУМ (V, 680: тýри́ти): туря́ти "наводити на думку" (и: "гнати, ганяти; штовхати; вказувати"). Твар <туря́ти> (touryati) є durativum від <тýри́ти> (touriti), себо похідний від touriti – первісного, тому їх є мати за те саме дієслово, й дане ту слово tourifo (туриво) є творено від його. Чепінь *-i-u-+-o => <-ifo (-иво)> є за походженням субстантивація парадигматичним -о від прикметників на *-i-u- => <-if (-ив), ге: любивий "який любить, здатен любити", дативий "який дає можливість, сприяє", бєсѣдивыи "красномовний, який уміє говорити", й богато їнших (гляди в http://oldrusdict.ru/dict.html#: *ивыи у верхнім полі, в полі про друс. слова).

אלישע פרוש 25 липня 2020
навіювання
2
Volodymyr Khlopan 4 травня 2020
nafwd (nauod-)
2

Іменник з іменниковим *о кореня від nauesti (Онишкевич І, 462: навести "намовити до чогось, схиляти до чого-небудь". З точки зору типології мотиваційно-семантичного розвитку є праві точний відповідник лат. suggestio ← suggero "підношу/піднесу ( ≈ наводжу/наведу)".

אלישע פרוש 31 березня 2021
naveidy (navedi
,
naveidïõ)
2

Від основи naved- дієслова navesti (Онишкевич І, 462: навести "намовити до чогось, схиляти до чого-небудь") творено субстантивацією парадигматичним суфіксом -y (<-ь>).

אלישע פרוש 31 березня 2021
naveda
2

Субстантивація вихідної форми дієприкметника "руського" (та моравського, в лінгво-історичнім розумінні) типу на -а від основи naued- дієслова navesti (Онишкевич І, 462: навести "намовити до чогось, схиляти до чого-небудь"). Тобто *"те, що наводить".

אלישע פרוש 31 березня 2021
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями