Значення слова
Синдром восьмикласника — іронічний вислів, який описує тип мислення або поведінки, характерної для самовпевненого, але поверхневого підлітка, зазвичай у віці приблизно 13-15 років (тобто навчання 8 класу), але може породитися і в значно старшому віці . Йдеться про людину, яка щойно відкрила для себе кілька "великих істин", наприклад, що дорослі не завжди праві, що світ несправедливий, що влада бреше, — і тепер вважає себе значно розумнішою за інших, хоча не має ще ні глибоких знань, ні критичного розуміння.
Приклад вживання

Після того, як він прочитав один трактат Ніцше, у нього з'явився синдром восьмикласника тепер усі навколо «раби моралі», а він геній у вигнанні.

Походження

меметичний, побутовий психолінгвістичний ярлик, що виник у російськомовному інтернеті, ймовірно, у середині 2000-х. Звідти перекочував і в українську мову, хоч останнім часом трапляється й у локальному варіанті як:

синдром (чи настрій) всезнайки,

глибокого підлітка,

юного бунтівника,

або просто «фаза "я знаю краще"».

Dunning-Kruger effect у психології (ефект Даннінґа — Крюгера когнітивне упередження, коли недосвідчена людина переоцінює свої знання та навички).

Приклади в інших мовах

англ. teenage edgelord.

Нім."Dilettanten-Wunderkind",

Слово додав

Перекладаємо слово синдром восьмикласника

глибинна підлітковість
0
Kuľturnyj aborihen 8 липня
пиха безлика
0
Kuľturnyj aborihen 8 липня
10 липня

Пика безлиха 🤭

переклин
0
Kuľturnyj aborihen 8 липня
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
10 липня

На вилучення.
Достатньо перекласти просто "синдром" 🤷‍♂️

Поділитись з друзями